Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az oltást pártolók és...

Milyen az oltást pártolók és ellenzők társadalmi csoport szerinti eloszlása?

Figyelt kérdés

Kik azok, akik leginkább be akarják adatni és kik azok akik a leginkább nem?


Végzettség, beosztás, kereset szerint?


2021. dec. 23. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Értelmiségiek, hozzáértők= oltáspártiak


Laikusak, hozzá nem értők = oltásellenzők

2021. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, ami természetesen nem reprezentatív.


Egészségügyben dolgozom, ismerősi köröm nagy része is itt dolgozik. Összesen egy orvosról tudok, aki oltásellenes. De azt azért elmondhatom róla a neve említése nélkül, hogy nem egy Nobel-díjas alkat. Diplomás ápolóból egy-kettő ilyenről tudok, de ritka. Okj-t végzett ápolók vagy szakápolók közt előfordul, de bőven kisebbségben vannak. Mentősök között végzettségtől függetlenül nagyon ritka (nyilván, mivel ők mennek ki a fulladó covidosokhoz). Egészségügyi végzettség nélküli betegszállítók, segédápolók, stb. közt azért akadt jó pár, de többségük beadatta végül. Ezeket az arányokat szerintem bármelyik egészségügyi dolgozó meg tudja erősíteni!


Iskolázottság tehát az egyik tényező. Az is jól látható a társadalomban, hogy fiatalok kevésbé oltáspártiak, mint az idősebbek. Politikai hovatartozás tapasztalatom szerint nem számít ebben a kérdésben. Kereset szerintem nem számít azon túl, mint amennyiben az iskolai végzettség összefügg a keresettel. Például az a benyomásom, hogy jól kereső vállalkozók között sok az oltásellenes. Szerintem ez azért lehet, mert az "én bízom az immunrendszeremben" és a "nem állok be a sorba" mentalitás jól rezonál egy kockázatvállalásban jártas vállalkozó szabad szellemével.


Amire kíváncsi lennék, csak nagyon kevés ilyen ismerősöm van, hogy a művészvilág hogy áll az oltáshoz! Azt tippelném, hogy ott is sok az oltásellenes. Vagy hogy ha most nincs sok, akkor eleinte sok lehetett.

2021. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, ha egy olyan járvány lenne ami inkább üti a fiatalokat akkor is ők elleneznék-e az oltásokat.
2021. dec. 24. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:

oltáspárti=tanult értelmes, szabálykövető emberek, akik 35-40-en túl vannak

oltás ellenesek=

1. C betűsök, mert naponta hallgatom tőlük, "hogy félünk mi a tűtől"

2. fiatalok (30 alattiak zömében), akik ebből szabadságharcot csinálnak, sokat neteznek, de képtelenek felismerni, hogy mi a hiteles forrás. Ők a legjobb táptalaj a konteóknak

3. alacsony képzettségű emberek, akik nem élnek jól, ezért ezt egyfajta politikai elégedetlenségként (is) hirdetik, mert mindenről a FIDESZ tehet szerintük

4. és persze ezen csoportok kiskorú gyerekeik

2021. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4/2: azon fiatalok szerint a hiteles forrás nem hihető, mert csakis az hiteles amit nem hivatalos médiában jelenik meg.
2021. dec. 29. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!