Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idősek otthonába mennyi...

Idősek otthonába mennyi pénzért vesznek vajon be kb?

Figyelt kérdés
Nem kell luxuzs szerény környezet is jó volna!
2021. dec. 28. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Tól-ig nagyon nagy a szórás! Attól is függ, hogy önkormányzati, magán, vagy alapítványi, vagy van még pár lehetőség...


Nézz ki konkrét helyet, és akkor már könnyebb utánanézni, hogy mennyi az annyi...


Én most hirtelenjében csak a Normafa idősek otthonáról tudok némi infót, de az inkább a luxus kategória... Már 10 éve is 10 milla körül volt a beugró, plusz havonta 150-200e...

2021. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy az önkormányzatiakba (ahol viszonylag kisebbek az árak) elég hosszú a várakozási idő.
2021. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk, (Debrecen) a nyugdíj függvénye az önkormányzati (Pallagi úti) otthonban a térítési díj. Sokszor voltam ott, beleláttam a dolgokba. Ha azt mondom, borzasztóak az állapotok, akkor nem mondtam semmit. A magatehetetlen időseket egy nap 3szor pelenkázták, órákig feküdtek az ürülékükben. Többnyire 4 ágyas szobák, melyekben olyankor elviselhetetlen bűz. Fürdetés (nyáron, kánikulában) hetente egyszer volt. Soha nem szeretnék odakerülni. Vannak jó drága magánotthonok, jobbak is, de még azok közül is sokról hallottam negatív véleményeket.
2021. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3: Ezt ne azonosítsd be egy "átlagos" idősek otthonával! Valószínűleg az valami elfekvő...


EGy normális idősek otthonában nem magatehetetlen betegek vannak, hanem életvidám, normál életvitelt folytató nyugdíjasok, akiknek így kényelmesebb, hogy ellátják őket.

2021. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Nem elfekvő, a legtöbb idős ember még teljesen ép testileg és szellemileg. De van köztük magatehetetlen, sajnos, több is. Ez egy nagy város legnagyobb önkormányzati idősotthona.
2021. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: de ha a legtöbb idős ép, akkor miért a kisebb részt képviselő magatehetetlen pelenkásokat emelted ki, és állítottad be általánosként...?
2021. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!