Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik már átestek a covidon,...

Akik már átestek a covidon, miért oltatjátok magatokat ellene?

Figyelt kérdés

Józan paraszti ésszel, és minimális biológiai ismerettel belátható, hogy a fertőzésen való átesés mindig nagyobb védelmet ad, mint az oltás. (Aki esetleg nem jártas ebben, csatolok linket is lent, ahol közérthetően levezetik.) Szóval, ha már átestél és túlélted, a másodikat is túl fogod, csak enyhébb lesz. Akinek esetleg mégse (ez nagyon ritka), annak valami hiba van a rendszerben, de akkor az oltás se működne, szóval nekik is fölösleges.

Bárki szavazhat, de az érintettek, (vagyis akik már elkapták, de utána oltattak) légyszi, írjátok le azt is, hogy miért.

[link]



2022. jan. 1. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Átestem rajta, ezért nem oltatok
Átestem rajta, ezért nem akartam oltatni, de köteleztek
Átestem rajta, de oltattam utána
Nem estem át rajta, ezért oltattam, de ha átestem volna, nem oltatnék
Nem estem át rajta, de ha átestem volna, akkor is oltatnék
Nem oltatok, nem befolyásol, hogy átestem, vagy nem
29 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Aszondják az okosok, hogy az átesés csak pár hónapig véd, én meg elhiszem nekik. Egyébként pl. náthát, influenzát simán elkaphatsz akár évente, és nem feltétlenül lesz enyhébb, mint az első alkalommal. A covid meg hasonlóan “működik”, mint ezek.
2022. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%

te tényleg egy nyugdíjas állatorvos tanácsait fogadod meg, ahelyett, hogya kompetensekre hallgatnál?


"és minimális biológiai ismerettel belátható, hogy a fertőzésen való átesés mindig nagyobb védelmet ad, mint az oltás"


Igen, azt latjuk, hogy minimális a biológia ismeredet, de akkor minek okoskodsz? Tanultal te valaha immunológiát például? Mert akkor tudhatnád, hogy ez nem így van

2022. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Túl gyorsan mutálódik a vírus és más vírusvariáns ellen nem vagy védett ráadásul a mutáció miatt más is lehet a betegség lefolyása.
2022. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Karikó megmondta a tutit: [link] Nem kell oltatni.
2022. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Pár hónapos védelmet biztosít.
2022. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem oltatom be magam, nincs az a pénz vagy törvény
2022. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

“Aszondják az okosok, hogy az átesés csak pár hónapig véd, én meg elhiszem nekik. “


Az egyik ronokom másfél éve volt covidos és még mindig rengeteg ellenanyaga van. Nekem is 8 hónap után. Leszarom mit mondanak az “okosok”, igazából fogalmuk sincs semmiről, csak hadoválnak össze-vissza, állandóan ellent mondva önmaguknak. Majd akkor oltatom be magam, ha látom értelmét.

2022. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Hm. Pár hónapig véd? Az oltás. Az véd pár hónapig. Azért kell pár havonta oltatni.


Én 2020 decemberben voltam covidos.

2021 decemberben csináltattam antitest tesztet. Magas lett, 315! Egy év után!

2022. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#1,#7! Pontosan milyen okosok? Valószínűleg azok, akiket azért fizetnek, hogy rávegyenek, hogy OLTASS! De a kisbetűs részben, mindig hozzáteszik még ők is, hogy a nyájimmunitáshoz/védettséghez stb. oltás VAGY átfertőződés kell. Érthető módon nem az utóbbit hangsúlyozzák, hogy ne legyen cél az egyén fertőzése, hanem oltasson. De most arra gondolok, ha már úgyis átesett nem "szándékosan".

#2! Ne haragudj, rád nem reagálok. Elég volt azt az okadékot végigolvasni, amit egy másik kérdésre írtál. Az én kérdésem ne próbáld beszennyezni, mert ha itt is megjelennek azok az undorító, személyeskedő megnyilvánulásaid, azonnal töröltetem őket.

#3,#5! Ez így butaság. Valóban mutálódik, de az oltás is csak az eredetire van. Tehát, ha adott mutációt nem ismerné fel a szervezeted, mert neked más variáns volt, akkor az oltás ugyanúgy nem számítana. Nézz utána, hogy működik az oltás.

Nem pár hónapig véd, hanem addig vannak antitestjeid ellene. Vagyis a pár hónapos védelem csak az oltásra igaz, mert ott van csak antitestes védelem. A fertőzés után még van 2 másik, ami védhet, és "nem fogy el" pár hónap múlva. Oltásnál nincs.

2022. jan. 1. 16:29
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

"mindig hozzáteszik még ők is, hogy a nyájimmunitáshoz/védettséghez stb. oltás VAGY átfertőződés kell. "

Van egy harmadik is, amit meg jóformán senki nem mond. Az az, hogy van keresztimmunitás is. Sok ember így anélkül védett a covid ellen, hogy átesett volna betegségen vagy beoltatta volna magát. A keresztimmunitás azt jelenti, hogy a szervezet már felismeri ezt korona vírust is, ha az illető korábban már átesett hasonló korona vírus fertőzésen. Az emberek 80%-a rendelkezik kereszt immunitással.

2022. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!