Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy az országb...

Mit jelent az, hogy az országba csak teljeskörűen beoltott ember utazhat be?

Figyelt kérdés
*a teljeskörű a kulcsszó

2022. jan. 13. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy minden oltásnak meg kell lennie (darabra), amit az adott ország eü-i hatóságai előírnak.
2022. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

melyik országról van szó?

A konzuli szolg. weboldalán részletesen le van írva minden ország esetében...


Én látatlanban azt sejtem, hogy 3 oltás.

2022. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha koronavírusról van szó, akkor jelenleg szerintem 3 oltást jelent. Ha másról, akkor annyi, ami az adott betegség oltási protokolljában (előírás-rendszerében) elő van írva.
2022. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jordánia a célország és covidra vonatkozott. [link]

Ezen az oldalon azt írják, hogy teljeskörű oltás kell az otszágba, viszont a konzulátus oldalán nem találom ezt.

2022. jan. 13. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez van a konzuli szolgálat weboldalán:


b) Kell-e teszt? Igen


Az országba történő beutazás egyik feltétele az érkezést megelőző 72 órán belül elvégzett, arab vagy angol nyelvű negatív PCR teszt, melyet érkezéskor a repülőtéren (a regisztráció során előre kifizetett) újabb tesztelés követ. (Kivéve 5 év alatti kiskorúak és diplomaták, lsd. 1. h) pont.)


c) Kell-e regisztrálni? Igen


Minden utazónak előre, a [link] honlapon. A regisztráció során a megadott oldalra kell feltölteni a negatív PCR teszt eredményét, ill. ekkor kell kifizetni a reptéri PCR teszt költségét is (28 JOD). A sikeres regisztrációt követően kapott QR-kódot indulás előtt és az érkezés során is ellenőrzik.


d) Oltottsággal járó kedvezmények: Nincs


A járványügyi helyzet romlása miatt 2021. december 12-től ismét kötelező minden beutazónak – oltottságtól függetlenül - az érkezéskor, repülőtéren elvégzett PCR teszt.

2022. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bocs, a link lemaradt:

[link]

2022. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam, kell előtte negativ 72 oras PCR teszt a regisztrázióhoz, majd egy a repteren, de az nem ugyanaz mint az oltottsági igazolvány. Azzal csak azt igazolom hogy az elmult napoktol nincs kimutathtó fertőzésem. A kérdésem akkor így hangzik, kell e oltatni, oltatlanok is mehetenek vagy csak teljeskorű oltással ami piros betűvel volt az előző oldalon feltüntetve, nem a konzulátusen hanem az utazasi oldalon. Ha pedig teljeskörű kell akkor mennyi az annyi? :)
2022. jan. 13. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:

az utazási oldal nem hiteles, mert egyik ország esetében sem frissítik az ilyeneket kellő gyakorisággal.

A hivatalos a konzuli szolgálat, ill. ha a célországnak van olyan angol nyelvű weboldala, ahol kiírják az aktuális infókat.

2022. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!