Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ódzkodnak a férfiak a...

Miért ódzkodnak a férfiak a tudatos bőr ápolástól?

Figyelt kérdés

Tudom nők körében is gyakori jelenség, de a pasiknál akárhányszor felhozom jön ez legyintés hogy “ez ilyen női dolog.”

Ezen pedig nézek egy nagyot. Az hogy tisztán tartom magam, oda figyelek magamra, az egészségemre szerintem alap. A bőrünk egészsége pedig ugyanolyan alap kéne hogy legyen. Nem csak akkor ha pattanásosak vagyunk. A mai napig nők és férfiak azt hiszik a bőrápolás csak valami mese, drága krémek és felesleges pénzkidobás a semmiért meg luxus. Persze vannak ilyen termékek, de ha nem olvas utána az ember persze hogy kenekedhet össze-vissza aztán háborog hogy semmi hatás vagy szétcseszte a bőrét és nyilván csak a termék hibája lehet. Patikába se úgy megy az ember hogy majd valami jó lesz.

De a férfi ismerőseim ezen felül azzal is indokolják ennek a “lenézését” vagy ignorálását, hogy kenekedni b*zis, vagy csak a lányok szokták mert élvezik. Pedig az se igaz, hogy olyan drága lenne, mert több árkategoriában vannak termékek abszolút tökéletes hatóanyagokkal. Ezek nem csak női termékek. És számomra és több női ismerősöm számára is aki tényleg foglalkozik ezzel (nem csak vesz valamit a dm-ben azt se tudja mi van benne és elkönyvelni hogy semmit sem ér) vonzó ha egy férfi oda figyel a bőre egészségére is. Szóval ez most főleg a férfiakhoz szól, hogy miért hiszik azt hogy ettől kevésbé lennének férfiasak, hogy “kenekednek”?


2022. jan. 20. 23:07
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
De bírom ezt a kettős mércét. Micsoda proli hozzáállás amiről az 5s ír. Ő zabálhat 2 pofára, vedelhet, tepertőzhet (egy nő is szeretheti wtf), zsíros pattanásos pofával prédikálhat hogy a nője azé' legyen már ápolt. Elvárások vannak, de magával szemben az alapvető igényesség halvány pislákolása sem. Ilyen pasi se kellene.
2022. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem kellene vitaminokat sem szedni. Normálisan kellene táplálkozni. Az átlag magyar sajnos ott tart egészségértésben, hogy kétpofára zabálja a hamburgert majd benyom egy multivitamint és elégedetten hátradől, hogy aznap is mindent megtett az egészségéért. Egyedül a D az amit téli időszakban pótolni kellene. És nem érdekelnek a bőrápolási termékek.
2022. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Attól még hogy valami nem érdekel, nem jelenti azt, hogy nem lenne szükséges. Az egészséges étkezés pedig igen, fontos. Mindennek az alapja. Viszont nem minden. Ha egészségesen eszünk még nem azt jelenti hogy (ha már a bőrről van szó) megtettünk mindent a bőrünk egészségéért. Viszont a kérdésem nem is erre irányult, hogy mit lehet még tenni. Hanem mi indokolja ezt az elítélést és szkepticizmust a főleg a ferfiak részéről és miért gondolják, hogy ez csak egy női dolog lenne
2022. jan. 21. 00:00
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

#11

Kinek dumálsz?

Te mennyire figyelsz arra mit "zabálsz" mert gondolom nincs meg semmiből sem a mikro, de még makro tápanyag sem, tudod vannak emberek akiknek nincs mindig idejük arra hogy "odafigyeljenek" a kajára, na meg ha becsúszik 1-2 ivászat az a haza vágja még az emésztőrendszert is. De mit tudod te.

2022. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Azt egyébként észrevettem, hogy a kozmetikusok vagy mlm-esek, meg mindenfele influencer aki csak úgy összedobott egy bőrápolási márkát pl baromi nagy kárt tettek azzal, hogy minden csodaszert tukmáltak az emberekre. Tisztítás hidratalas fényvédő, ennyire szükséges van a bőrnek hogy azt lehessen mondani a nap végén hogy tettél a bőrös egészségéért érdemben. Ezek után jöhetnek a célzott hatóanyagok bevezetése, pattanas, rosacea, szárazság, stb stb

Az se segített ennek a megítélésében hogy a tv-ben is agyon nyomatják a “rÁnCtAlAnÍtÓ” krémeket. Mikor semmi nem tűnteti el a már meglévő ráncokat, a botoxon kívül. Ha valakit ez zavar időben kell elkezdeni, olyan hatóanyagok az használni amik ezt mérsékelik. De senki nem lesz semmilyen krémtől teljesen ránctalan. Ebből az átlag ember mit lát? Kenik ezt a sok drága szart aztán ugyanúgy ráncos maradt.

Pont ezért az átlag ember nem akar ebbe bele menni. És amikor kemia anyagok nevéhez kerül a sor ahelyett hogy edukalna magát, inkább azt mondja ez is csak egy “csodaszer”.

Hozzá teszem 5000 Ft-bol meg be lehet szerezni egy alaprutint, és nem havonta fogy el. Hanem az én eseteket ha nezem ezeket a termekeket kb 4-5 havonta kell újra vennem. És nem arra mondom, akinek tényleg nem fer bele, hanem akinek bele férne, de a fent leirtak szerint gondolkodik.


Arról nem is beszélve hogy naptej és fényvédő nélkül, vagy nem megfelelő mennyiségben felkent fényvédő és naptejjel napoznak orakat, azt hiszik a barnulas, tok jó, és boldogok járnak szolizni, majd úgy gondoljak, az bőrük egészséges.

2022. jan. 21. 00:10
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a tény, hogy nincs rá szükségünk.
2022. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Már miért ne lenne? Azért mert te nem érzed, vagy nem rohad le az arcod, vagy ilyesmi még nem jelenti, hogy nem igényli.
2022. jan. 21. 00:16
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen felesleges ez a kencefincézés, a bőr nem szorul rá. Én simán csak beleszámolom a többi női hóbort közé: naponta hajmosás, fél óra fürdés végigmenve mindenen, aminek van kupakja, 2 kg smink, műköröm, műszempilla, anyámtyúkja.

Többletvitamin bevitele is tökéletesen felesleges, nem előz és nem gyógyít meg semmit.

2022. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Utolsónak teljesen igaza van.
2022. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti. Akkor ezt amiket most leírtál alá tudnád nekem támasztani hivatalos forrással vagy valamilyen olyan tanulmánnyal, ami igazolja az állításodat?

Vagy csak lusta vagy ennek utána nézni és “betudod női hóbortnak”.

Én sem vagyok szakember csak szántam rá időt, megbízható forrásból tájékozódtam, utána néztem, és látom abból amit irsz hogy te csak mondtál valamit a nagyvilágba.

2022. febr. 1. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!