Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rá 2 napra kaptam csak meg...

Ha rá 2 napra kaptam csak meg a veszettség elleni oltássorozat első két adagját, hogy megharapott egy kutya abból lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy attól még kialakulhat a veszettség vagy azt ha egyszer megkapod akkor rendben vagy?Vagy ez csak akkor fog immunitást biztosítani ha az összeset megkaptam addig meg bármi lehet vagy ez hogy van?Próbáltam utánanézni de erről konkrétan nem találtam semmit és amúgy is ha neten urána olvasok ilyeneknek csak még jobban bepánikolok.Szóval légyszi aki ért ehhez tudna segíteni?:/

2022. jan. 24. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se azonnal kaptam meg. És ne pànikolj. Ezer éve nem fordult elő, hogy utoljára ember kapott el veszettsèget.
2022. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés köszi,amúgy próbálok de betegségekkel kapcsolatban nagyon nehéz nekem, hogy ne pörögjek rá :(.Csak azért kérdeztem mert az orvos elkezdett magyarázni h miért nem egyből jöttem, de akkor lehet az inkább a tetanusz miatt volt.
2022. jan. 24. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy veszett volt a kutya. Ez csak feltételezés, nem?

Azért ilyenkor tenyleg rögtön dokihoz kell menni.

A doki fogja tudni, hogy mit mikor kell beadni, ne aggódj.

2022. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak feltételezés, mert nem tudtuk megkeresni a gazdáját.Csak sehol nem találok róla konkrét infót h mégis mikor kéne menni csak azt írják minél hamarabb de hát a minél hamarabb az most elég tág fogalom most nem tudom 2 nap még okés-e mert ugye az is idő volt amíg az ANTSZ-el lepapiroztuk h megkaphassam és kiszállítsák a kórházba aztán emiatt idegeskedtem :/ az ápolók meg hülye bunkók mind, mindenféle irreleváns hülyeséggel vannak elfoglalva amíg bent vagyok, nem hagynak egyszerűen szóhoz jutni, pedíg tőlük is meg akartam már kérdezni de kb. 2 percig vagyok bent akkor is be nem áll a szájuk 😑.
2022. jan. 26. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem. Hát a veszettséget komolyan kell venni. Mindenesetre reméljük nem lesz több hasonló eset. A többi oltást gondolom, már megmondták, hogy mikor kell megkapnod.
2022. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!