Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet legálissá...

Miért nem lehet legálissá tenni magyarországon az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Illetve ha lehetne én besétálhatnék csak úgy, hogy jónapot, meghalnék ha lehet?

2022. jan. 24. 17:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Persze. Ezt jelentené a halálhoz való jog. Nem másnak feladata eldönteni, hogy egy tőle független ember meghaljon vagy sem. Mindenkinek a saját dolga, nem másé.
2022. jan. 24. 18:58
 12/32 anonim ***** válasza:

Nem egészen a saját dolga. Ha valaki meghal, az olyan, mintha egy bombát dobna le, sérül körülötte mindenki, aki egy kicsit is szerette - ki jobban, ki kevésbé...

Ha egy ember, aki nagyon közel áll hozzád, meghalna, te úgy gondolnád, csak őrá tartozik? Neked nem kell viselned a terhet? Ha ez az ember öngyilkosságba halna bele, te úgy gondolnád, csak a saját életébe gázolt bele? Lehet, hogy csak a saját életének vetett véget, de közben téged is bántott, ha akarta, ha nem, és ezt már nem lehet helyrehozni.

És ha esetleg lenne itt olyan, aki öngyilkosságot fontolgat és van türelme végigolvasni itt a hozzászólásokat, azért üzenem, hogy ha egy bomba felrobban, mindenképpen kárt tesz valakiben, akkor is, ha nem látjátok, ki áll mellettetek. Mindig van valaki.

Tudom, hogy elkanyarodtam a témától, de ehhez kapcsolódóan már kifejtettem a véleményem. Van, amikor valóban jó lenne, és én is támogatnám, de:... A többit már leírtam

2022. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De egyrészt van olyan is amikor mást nem érdekel mitörténik majd körülötte és annak bizony nagyon jó oka lehet. A szeretet lehet egyoldalú, egyirányú is. Meg van amikor nincs körülötted senki. Ahogy van élethez való jogod, úgy kellene lennie halálhoz való jogodnak is.
2022. jan. 24. 19:10
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki meghal, az olyan, mintha egy bombát dobna le"

Ezzel az öngyilkosságot írtad le, ami csak morbid lehet.

Az eutanázia egy kicsit más. Az egy lehetőség lehetne a békés távozásra, amit előre bejelent valaki, és elfogadtatja a hozzátartozóival, már ha van neki. Amit megadhatna a társadalom annak, akinek tényleg szüksége lenne rá, hogy ne kelljen szétloccsantania a saját fejét elburult aggyal, és ne "bombaként robbanjon" a környezetében.

Minden épeszű ember támogatná, és igen tudomásul kell venni, hogy valakinek ez lenne a legjobb. Már csak az hiányik, hogy az épeszű emberek valahogy összefogva engedélyeztessék.

2022. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#14 Ezzel nagyon egyetértek. Az utolsó mondatod vidzont nekem ellentmondásos az utolsó előttivel, azt nem értem?
2022. márc. 13. 22:15
 16/32 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet. Milyen ellentmondást látsz konkrétabban?
2022. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Azt mondod minden épeszű ember támogatná. Utána azt, hogy márcsak az hiányzik, hogy egyeztessék. Ezt nem értem. Vagy akkor csak az utolsó mondatod. Miért ne lenne jó?
2022. márc. 13. 22:32
 18/32 anonim ***** válasza:
Ja, szó szerint értettem, hogy el kéne érni hogy legális legyen, nem úgy, hogy "na még csak az kéne".
2022. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
#18 Jaa, félreértettem.. köszi a válaszokat.:)
2022. márc. 13. 22:41
 20/32 anonim ***** válasza:

Én is köszi, hogy felhoztad. Még egy gondolat, hogy jobban lássuk, honnan indultunk, és jelenleg hol tartunk az emberi jogok elfogadásával. A 19. század közepén a rabszolgák menekülési vágyát egyes orvosok mentális betegségként kezelték. Az ő szemükben a rabszolgáknak olyan jó sora volt, hogy viselkedésük egy rendellenesség lehetett csak. Lefordítva ezt a mai életre: a mostani élet annyira jó, hogy aki ki szeretne lépni, csak elmebeteg lehet.

[link]

2022. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!