Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet legálissá...

Miért nem lehet legálissá tenni magyarországon az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Illetve ha lehetne én besétálhatnék csak úgy, hogy jónapot, meghalnék ha lehet?

2022. jan. 24. 17:45
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
#20 Hahh, érdekes egy hasonlat és milyen jó. Valahogy nem értem azt a felfogást ami itt is megnyílvánult. Erkölcsi okokból nem engedélyezzüj másoknak az alapvető "jogát" és vágyát a szenvedése miatt.
2022. márc. 13. 23:10
 22/32 Swordfish76 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és mindenki aki előttem szólt!


Az a baj a társadalmunkkal. hogy egy abortusz legális, még egy bizonyítottan gyógyíthatatlan betegségben szenvedőt a végsőkig gyógyszereznek és szenvedtetik, ha akarja, ha nem. A csecsemő az anyaméhben döntésképtelen, mégis meg tudják ölni hivatalosan. A halálos betegnek viszont esélye sincs méltósággal távozni.


Hol itt az igazság?

2022. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

22

Az abortusz azért nem gyilkosság, mert az a kicsi élet nem lenne életképes az anya teste nélkül. Nekem volt abortuszom, már két gyereket egyedül neveltem durva pszichés betegségekkel, egy harmadikat nem tudtam volna bevállalni. Nem szeretek erre úgy gondolni, hogy gyilkos vagyok. Az már elég meredek, hogy Angliában második és harmadik trimeszterben is engedélyezett az abortusz.

2022. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Swordfish76 ***** válasza:
23. A megszületett csecsemő sem képes az életre az anyja nélkül, jó pár évig kell még babusgatni és gondozni, szerintem ezért az indoklásod nem állja meg a helyét.
2022. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

24

Igen, csakhogy a megszületett csecsemőt már más tudja etetni, gondozni.

2022. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

*

már más IS

2022. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Swordfish76 ***** válasza:
Ez esetben nem szükséges egyetlen abortusz sem, meg kell szülni a gyereket és örökbe adni olyanoknak, akik sóvárognak érte, de nem lehet nekik. ;)
2022. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27

Igen, persze. Biztos. Te biztosan jobban tudod. Hogy majd kihordok egy terhességet (ahol már a legelső pár hétben konkrétan azt érzem, hogy meg fogok őrülni, de ezt olyan intenzíven, hogy a pszichózisom alatt nem voltam közelében sem ennek), aztán majd megszülöm és a saját gyerekemet odaadom másnak?? Nem. Biztos, hogy nem.


És tudod mit? Nagyon sok nővel beszéltem nagyon sok mindenről. Amiről azt gondolja az ember, hogy soha, na azt is megcsinálja végül. Soha ne mondd, hogy soha.


És elnézést az offért a többiektől.

2022. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Swordfish76 ***** válasza:

Megértelek... csak azt nem,

hogy egy bizonyítottan gyógyíthatatlan betegségben szenvedőt, aki vegetál és semmi öröme az "életben" az bezzeg nem engedik méltósággal távozni.

2022. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Swordfish76 ***** válasza:

A szerettei is azért könyörögnek az Istenhez,

hogy szólítsa már magához és ne kelljen tovább szenvednie.

Tegyük fel, hogy ez egy 30 éves felnőtt ember és tudatilag tiszta,

az anyja pelenkázza és "eteti".

2022. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!