Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroidos hajhullas végleges?

Szteroidos hajhullas végleges?

Figyelt kérdés
Már 1 éve járkálok orvosról orvosra és senki sem tudta megmondani hogy miért hullik a hajam pár napja olvastam a gócról és a tüneteiből sok jelentkezik nálam is a levertség fejfájás de a hajhullás leginkább minden nap mosok hajat és Ricinusolajat is használok hosszabb hajam volt de egyszerűen hihetetlenül megritkult pl:.beletúrtam az órán és a füzetemen kb 5-10 db ki jött volt mikkor több is nem foltban ritkúlt meg a hajam hanam a szokásos madár formában a homlokomnál és hátul a fejemnél ezt is okozhatja góc? Mert sosem volt ilyen problémám az orvosok is csak napolgatnak és rengeteg pénzt fizettem már a semiért valaki tudja hogy a gócot lehet kezelni valami gyulladáscsökkentő ecsetelővel? Vagy esetleg egy Antibiotikum kúrávval? Már nincs semmi ötlettem amit ki próbáljak,versenyezem profi szinten erőemelésben éskb 3 éve nyáron használtam szteroidot orális alpút lehet esetleg valami köze ehhez a hajritkuláshozz? 22 éves vagyok
2022. jan. 26. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy működésedet vizsgálták már? (TSH-érték laborvizsgálatkor)
2022. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szteroid hormonok okoznak hajhullást, de a fokozott izom anyagcsere során is képződnek olyan anyagok, amik szteroid-szerű hatást fejtenek ki. Ehhez hozzájárulhat örökletes hajlam is (végig kell nézni a rokonságot).
2022. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Mitt jelent pontosan az a fokozott izom anyagcsere? A rokonságomat sajnos nem tudom végig nézzni mert nem ismerem a szüleimet

2022. jan. 26. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem derítették ki még az orvosok a problémád okát, de nem derül ki, hogy milyen vizsgálatokon voltál eddig és azok eredményei mik voltak. Belgyógyásznál labor és általános kivizsgálás volt? A bőrgyógyász a bőrbetegséget kizárta? Endokrinológusnál és endokrin laborvizsgálaton ugye voltál? Mit jelent, hogy madár formában ritkul a haj, a tipikus androgén hajhullás formájára gondolsz? Az örökletes hajlam a kopaszodásra, a dht érzékenység ma már egyszerű laborvizsgálattal kideríthető. Sőt egy jó szakember a hajhullás formája alapján is felismeri az örökletes típust. Igen, a szteroid hozzájárulhat. Ismerek olyat, akinek pár hónap szteroid használattól kihullott teljesen a haja, mert érzékeny volt rá. Van akinek csak megritkul tőle a haja, vagy magasabb lesz a homloka, tehát megáll a hajhullás a Norwood skála egyik stádiumában, de akad, akinek nincs hatással a szteroid a hajára. Hogy végleges-e nálad függ a genetikai hajlamtól, hogy milyen fokozatossággal hullik a hajad, hogy maradtak-e épp hajhagymák az érintett területen. Léteznek blokkolók, bár ezeket idősebb korban használják. Viszont első körben az okot kellene kideríteni. Teljesen véletlenül nem használsz edzéshez jelenleg olyan dolgot, ami hajhullást okozhat?
2022. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Kösszönöm a válaszod!

Góckutatáson voltam,2x vérvételen bőrgyógyásznál,Endokrinológus nem fogadott mert azt mondta ez nem az ő hatáskőre ezzeket mind magámorvosnál mert a covid miatt nem nagyon akkarok korházba járni úgysem foglalkoznak veled úgy…

Volt egy ismerősöm aki azt mondta van egy magánorvos akit keresek fell mert ő fell tud írni egy blockolot ‘’Finasteridet,, na már most biztosan tudod milyen gyógyszer ez de azért az orvos szájából akkartam hallani pontosan mitt blockol stb

Hogy fogadjon az 15k ba került és kb 5 perces dologról beszélünk és a végén azt mondta hogy ha 100k fizetek neki akkor sem írja fell mert lehetettlen és elvenék az állását

Nem szedek már 3 éve semmit ritkán fehérjét de azt is inkább akkor ha tömeget akkarok növelni

Szelént szedek Biotint mást nem nagyon

2022. jan. 27. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!