Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek van okosórája! Gyaloglá...

Akinek van okosórája! Gyaloglás közben mekkora a pulzusszámotok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 29. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ugyan nincs okosórám, de 70 körül van a pulzusom gyaloglás közben.
2022. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azzal a sebességgel szoktam gyalogolni, amire maximálisan képes vagyok. Ez 5-6 km/h körül van (futópadon ennyi, gondolom a szabadban is). Ez 130 körüli pulzust jelent nálam. A tüdőm a szűkebb keresztmetszet. Nyugalmi pulzusom 60 körül van.
2022. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen azért gyaloglás és gyaloglás között lehet óriási különbség.

Életév fittség mind befolyásoló tényező.


Kérdező én pontosabban több paramétert megadva fogalmaznám meg a kérdésedet.


(Pulzusmérős órám van az még nem un. okos-óra, de régen méricskéltem vele, külön kell hozzá hordani egy mellkaspántot csak azzal tudja mérni.)

2022. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nemrég vettem egyet és meglep, hogy közepes/gyors tempójú gyaloglás esetén is kb 115 a pulzusom. Azt hittem amúgy, hogy 90 körüli lehet. Főleg mert pl van taposógépem, amin jó, ha 120 (ezt legutóbb még óra nélkül használtam, szóval ezt a 120-at számoltam) meg érzésre úszás közben se megy fel a pulzusom túlzottan (ezt se tudom még alátámasztani, de hamarosan kiderül).


30 körüli nő vagyok, régen rendszertelenül sportoltam, 2 éve rendszeresen és szerintem eleget is, de alapból gyengék az izmaim és nem bírom a hirtelen terheléseket. Ezt kell tudni rólam.

2022. jan. 29. 22:56
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt azért tudnod kell ezek nem hivatalosan bevizsgált mérőműszerek. Akár jelentősebb különbség is adódhat ebből is kifolyólag a mérésben. Elvileg a eszköznél is megvan adva hány % -s. a mérési pontosság. Egy hitelesített vérnyomásmérővel összevetheted mit mérnek. - Zárójelben írtam most ez le neked.


De ha egészséges vagy bele kell adni apait-anyait aztán érzed úgy is ha elég volt tested jelez csak figyelni kell rá. Persze, ha monitorozod az is jó nem egy rossz dolog legyen visszaszerzés, ha fejlődni akarsz vagy szintet tartani.


De az azért nem biztos, hogy jó, hogy egy óra mondja meg nekem mi a jó. Mert nem biztos, hogy tudod úgy élvezni a mozgás örömét, ha folyton azt nézegeted és mindig csak méricskéled magad. (Kicsit sok a szóismétlés így fáradtan már.)


Fokozatosság elvét szem előtt tartva gyakorolva lehet javítani, hogy jobban bírjad a hirtelen terheléseket. Az mindenkire terheltebben hat, ha nem egy azonos tempóban fut például ez teljesen normális.

2022. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 mate19900807 ***** válasza:

Szia

Milyen okosórád van? Ott is lehet pontatlanság, érdemes utána számolni manuálisan. De tempósabb sétánál a 115 teljesen rendben van szerintem

2022. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Eléggé pontosnak tűnik pedig, vagyis nincs benne 10 vagy nagyobb eltérés biztosan.
2022. jan. 30. 09:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel a garmin sportóráit használjuk. Neki egy éve az éppen aktuálisan megjelent sportokra legjobb volt (talán a második pegdrágább a piacon), szóval nem csak alsó kategóriásokat. Ő hosszútáv futó így neki ez kifejezetten fontos, mert vannak pulzusra kiírt edzései.


Elvileg ezek jól mérnek, gyakorlatilag mindegyikhez ajánlják a pulzusövet. Mi azt gondoljuk, hogy felülmérnek, ahogy csúszkál a karodon. Viszont azt következetesen teszik.

2022. febr. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most nem annyira az a kérdés, hogy mennyire pontos. :/

Pulzoximéter, vérnyomásmérő, manuális check alapján amúgy eléggé (nem úgy a véroxigénszint és a lépésszámláló).

Hanem hogy gyaloglás közben kinek mennyire magas vagy mennyi lenne egy ideális célérték.


Az alapján, hogy mennyire nem érzem fárasztónak a gyaloglást illetve mennyire tudok beszélni közben, 90-re tippeltem, ehhez képest a 115 körüli magas. Akkor is, ha ez véletlenül 112 vagy 118...

2022. febr. 2. 11:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Az összes optikai pulzusmérő főképp akkor mér jól, ha egy helyben állsz.


Simán mérhet fölé 20-30-al. (Mi a karórád típusa amúgy?)


Nekem futás közben, miközben beszélgetek, mér 150-160-t. De volt, hogy 193 volt a pulzusom és csak könnyeden elfáradtam.

2022. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!