Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lett az ismerősöm...

Miért lett az ismerősöm súlyosan beteg a koronavírustól?

Figyelt kérdés

Amikor fiatal és azt mondják hogy j idősek meg krónikus betegek. A nagy francot, ezt a hazugságot nem veszem be.

Olyan súlyos a betegsége hogy minden össze hányt és ágyban fekszik lázasan.

Iszonyatosan mérges vagyok hogy az emberek nem képesek beismerni hogy milyen alattomos, veszélyes ez a koronavírus.



2022. febr. 6. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem vette komolyan a kezdeti alattomos tüneteket ami sokszor valóban banális. Pl: Torokkaparászás, enyhe hőemelkedés, vissza visszatérő láz, éjszakai leizzadás stb.


Én is csak akkor szartam be amikor már vér jött fel, meg úgyéreztem zacskó van a fejemen, hiába kapkodom a levegőt.


Amíg elvoltam napi 2-3 algopirinnel, meg volt nap, hogy lázam se volt addig jártam tovább melóba.


Európai ember nem ehhez van szokva, hanem ahhoz, hogy jaj belázasodtam, ok jöheta neocitran meg az algopirin aspirin aztán majd hétvégén a hagymatea, meg az erőspaprika kihajtja.


Csak a gond az, hogy mégsem, mert visszatér!

2022. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Látod, amikor a covid enyhe lefolyásáról beszélünk, az bármi lehet a tünetmentességtől a magas lázzal ágyban fetrengésig. Közepes lefolyás, amikor kórház is kell, esetleg oxigént is kell folyatni a betegnek. Súlyos lefolyás, amikor gépi lélegeztetés is kell.


Az pedig a járványszkeptikusok hazugsága, hogy csak az idősek és krónikus betegek betegsége. Náluk nyilván nagyon eséllyel lesz súlyos a lefolyás.

2022. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A probléma a kórházi kezeléssel elmondom mi (mert én egy napot bent voltam amikor Ct-ztek a vérköpés miatt az SBO-n)


Beviszik a szerencsétlenebbeket, és adják nekik az oxigént, de NEM ADNAK ENNI, nem vihet be neked senki normális kaját!


Én az antibiotikumra annyit zabáltam mint az állat, ezek meg a kórházba legyenek el két szelet kenyérrel, meg egy félcsomag párizsival egész nap. A WC meg a másik fele, én még pisálni is egy méterről mertem csak, hogy nehogy egy csepp is visszafröccsenjen rám abból ami ott volt. És a főpoén!


4 darab egyenként 6 ágyas kórteremre 1 darab wc és egy darab rokkantwc!

Ember bemész egy plázába vagy egy moziba van 25 wc minimum! Kórháznak meg?



Szóval nem minden az oltás, meg az oxigénpalack!


Kéne adni enni normálisan, meg vitaminokat is és normális Wc is kéne Uv fertőtlenítéssel, ha már elszeparálják az embert a külvilágtól!

2022. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Vagy legalább étterem vagy normális büfé legyen már minden kórházba értelmes árakkal!

Hogy aki akar, az tudjon már enni rendesen!

2022. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként nekem az volt a legnagyobb mázlim, hogy a 4 tesztből amiből kettőt a kórházban csináltak én egyet házilag, egyet meg saját zsebre a foglalkozásegyészégügyisnél, egy sem lett pozitív, viszont a tüneteim ugyanazok voltak, és a zárójelentésre is ez került.


Így jöhettem ki saját felelősségre, mert ha egy tesztem is pozitív lett volna akkor ki sem engednek, és szerintem már krepa, mint a csorró Csollány!

2022. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy itt van a kérdésem még tavalyról


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..


#1, 3 , 4 , 5 válaszoló voltam.

2022. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Mert ez egy alattomos vírus. Nekem 40 éves szomszédom halt meg, akinek nem volt ismert betegsége. Akiknél enyhe tüneteket okoz a betegség, azoknál is kialakulhat hosszan tartó máj,szív, tüdő, idegrendszeri károsodás. 29 éves kolléganőm egy hét alatt túlesett a betegségen, csak az állandó fáradtság maradt vissza, amiről kiderült, hogy szívizom gyulladás okozza.

Ezért nem szabad elbagatellizálni és ezért nem olyan ez, mint egy nátha, mint ahogy ezt sokan hangoztatják.

2022. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha valakinél tényleg olyan, mint egy nátha és nem okoz szövődményeket, akkor igazolva érzi magát, hogy "én megmondtam". De olyan is van, hogy valaki Messengeren írja, hogy nem tud telefonálni, mert ha beszédre nyitná a száját köhög, majd miután felgyógyult veri a mellét, hogy ez a vírus semmiség, simán túlélte.
2022. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a citokinviharnak is vannak fokozatai, de súlyosabb esetekben ez a gond, hogy ismeretlen a vírus a szervezetünknek és az immunrendszerünk túlreagálja. Nem véletlen adnak szteroidot, ha gáz van, vissza kell fogni az immunrendszert.

A férjem se beteges, sőt, míg én a gyerektől a suliból minden nyavalyát elkapok, ő rendszerint nem betegszik le. Mégis a makkegészséges férjem majdnem kórházi segítségre szorult, amilyen ütemben romlott az állapota, szerintem meghalt volna, ha nem került volna egy remek orvos kezébe.

2022. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ui: Mármint általában makkegészséges a férjem, de a koronavírust ő viselte a legrosszabbul a családban.
2022. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!