Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kell használni a Melatonint?

Hogy kell használni a Melatonint?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nehezen alszok el, van hogy egész éjszaka nem sikerül, ezért vettem a mai nap DM-ben egy Melatonint. Ez egy 1MG-os kiszerelés. Segíthet ez az elalvásban? Mennyit vegyek be belőle? Mennyi idővel lefekvés előtt? És hogy kell bevenni (vízzel vagy szopogatni)? Tapasztalatokat is meghallgatok. Köszi előre is a válaszokat.

2022. febr. 24. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
1MG? Az elég nagy adag!! Hogy tudtad elhozni a patikából?
2022. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez most vicces volt gondolod? Nem azon van a lényeg. Hanem mennyit és hogy kell bevenni.
2022. febr. 24. 21:41
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

A dozirozás nem vicc! A nagy M az mega! És 1 megagramm elég sok!

Ha már a dobozban nem találtad meg a betegtájékoztatót, akkor olvasd el itt: [link]

Ha nem ezt vásároltad, akkor keresd meg a betegtájékoztatót és ott olvasd el hogy hogyan kell szedni.

Ha sokáig fennáll a problémád akkor menj orvoshoz!

2022. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Itt van róla írva a DM oldalán - bár tájékoztató is szokott lenni a gyógyszereken.


[link]


"Segíthet ez az elalvásban?"

Igen, segíthet.


"Mennyit vegyek be belőle?"

Tudtommal egy tabletta naponta. Elméletileg ez a dobozon is szerepel.


"Mennyi idővel lefekvés előtt?"

Mondjuk én közvetlen lefekvéskor vettem be, nem előtte X idővel. Nem mondanám, hogy azonnal hatott, de hamar elaludtam viszonylag.


"És hogy kell bevenni (vízzel vagy szopogatni)?"

Vízzel természetesen. Megpróbálhatod szopogatni is, de nem biztos, hogy az íze jó, illetve gyorsabban hatna.

2022. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
A DM-ben megvásárolható melatonin egy nagy nulla. A gyógyszertári bio-melatonint kell megvenni, 3mg, orvostól tudom, szomnológushoz jártam, nekem abból is kettőt kellett bevennem, de szart se ért. Csak az elalvásban segíthet, átalvási gondom nem.
2022. febr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát, tegnap kipróbáltam, nem igazán segített szinte semmit. Unokatestvérem mondta, hogy neki segített, de hát úgy látszik nem vagyunk egyformák, meg próbálok ma többet bevenni belőle hátha úgy jobban kihajtja a hatását. Ugyan úgy fent maradtam, és nem tudtam elaludni csak olyan fél 5 felé, kB fél 9ig. Anyám orvos ellenes, így egyfolytában megy a hiszti, hogy nincs semmi bajom, meg rajtam múlik az elalvás.
2022. febr. 25. 10:33
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ha ilyen egyszerű lenne ahogy anyukád gondolja! Nekem orvos tanácsolta a Bio-melatoninból a 2 szemet, az egy dolog, hogy nekem nem segített, de ezek szerint ez még belefér. Bio-melatoninból 2 db a 6mg.
2022. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos. Ő ilyen, nyáron 4 napig fent voltam, hiába akartam elaludni nem ment 5ik nap este sikerült aludni, csak feküdtem csukott szemmel. Szívem össze vissza vert, vérnyomásom se volt jó. Nem, tudtam beszélni se, vagyis inkább koncentrálni, hogy mit mondanak. Papám akart elvinni kórházba, de anyám továbbra is csak morgótt. És akkor vett citromfű teát.
2022. febr. 25. 16:57
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig orvosi segítséget kell kérned, a Melatonin ide édes kevés. Ne hallgass anyádra, tönkre fogsz menni.
2022. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Elmentem ma orvoshoz, azt mondta menjek sportolni vagy dolgozni. Ő nem fog felirní gyógyszert, mert pár évvel később 3x ennyi kell, meg fiatal vagyok hozzá. Idegre nem küld, mert ott gyógyszert adnak. Pszichológushoz meg ne menjek, mert nem kell. Magyarul sok értelme nem volt elmenni. Csak nem értem hogy gondolja, hogy spórolni fogok másfél óra alvással. Na mindegy is.
2022. márc. 3. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!