Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kell használni a Melatonint?

Hogy kell használni a Melatonint?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nehezen alszok el, van hogy egész éjszaka nem sikerül, ezért vettem a mai nap DM-ben egy Melatonint. Ez egy 1MG-os kiszerelés. Segíthet ez az elalvásban? Mennyit vegyek be belőle? Mennyi idővel lefekvés előtt? És hogy kell bevenni (vízzel vagy szopogatni)? Tapasztalatokat is meghallgatok. Köszi előre is a válaszokat.

2022. febr. 24. 20:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig aki 3-4 napig nem alszik, ott valami k.va nagy baj van!

Én egész nap itthon ülök, rokkant vagyok, alig csinálok valami fizikai dolgot, mégis annyit tudok ilyenkor télen aludni mint a medve... 8-10 órákat simán. 42F.

Dolgoztam éjszakás szolgálatban, 12 órában. Bírtam, szerettem is, és sokszor mentem vissza röviddel éjszakáról-éjszakára. De a második éjszaka után már szétfolytam mint a terminátor. :D

Menj el egy normális dokihoz!!!!

(Az én háziorvosok is ilyen... többre megyek ha papnak a macskájától kérek tanácsot)

2022. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, meg fogadom. Akarok is csak nem tudom kihez kéne. Pszichiáterhez szeretnék, időpontot kérni. Azt mondják, hogy csak az tud aludni aki kifárad, nem igazán tudok azonosulni ezzel a állításal. De köszi hogy pozitívan állsz hozzá ment a zöld. :)
2022. márc. 3. 22:04
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ha nagyon elfáradok fizikailag akkor általában pont nem tudok elaludni. Egész napos fűnyírás, betonozás, vagy egy durva bicikli túra után nehezebben alszom el mint egy normál nap után.

Remélem találsz valami orvost aki tud segíteni!

2022. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Na én is pont fűnyírózást csináltam mindig. Hogy elfáradtak, de aludni nem sikerült.

Érdekesek az orvosok is, mert ha írt volna fel altatót. Az nem azt jelenti, hogy életem végéig szednem kéne. Unokatesóm is leállt vele. Míg nem az orvosok érdeke, addig nem cselekednek. Persze tisztelet a kivételnek. Remélem találok valakit, csak így hogy titokban kell tartani, nehezebb a bejutás is. :(

2022. márc. 4. 10:42
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán a pszichiáter sem segítene, keress a közeledben lévő alvás centrumot. Ott speciálisan ilyen problémákkal foglalkoznak, és célzott vizsgálatokat tudnak elvégezni.
2022. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az altató azért nem ördögtől való dolog, csak mert sokan ráfüggenek, meg többszörös dózist vesznek be. Intenzíven dolgozom, azért kicsit konyítok hozzá. Időnként, gyakorlatilag életmentő is lehet altatni a betegeket, sosem épülnének fel, ha egy pár napig a lélegeztetőgépen nem altatnánk át őket. Ez persze, csak egy sarkalatos példa. Csak azt akarom szemléltetni, hogy ha jól van használva, igenis kellhet bizonyos esetekben. Nem jelenti azt, hogy rá kell függeni, meg telenyomkodni magadat vele. Egy lelkiismeretes pszichiáter, illetve néhány vizsgálat, labor, neurológia kellene neked, de szerintem is az alvás centrum mindenképpen kellene. Ezt nem szabad annyiba hagyni, járj utána, ne kínozd magad.
2022. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Alvás centrumba nem tudok, úgy elmenni hogy nem szólok anyáméknak, mert ott kell aludnom egy éjszakát. Sajnos, ez nem opció. Sok dolog lehet, megprobálom vizsgálatokkal kiszűrni a szervi gondot. Aztán, akkor marad a lelki ok. Akkor még pszichológus meg pszichiáter marad a dologban leginkább. De jó ötlet lehet az alvás centrum is. Csak nehéz rá vennem magam még mindig az orvosra, főleg most a házi orvos után. Az altatót én se tekintem rossz dolognak. Mert sok emberen segített már, és segíteni is fog. De, ha nem írják fel sajnos ideiglenesen se tudom kiprobalni.


Továbbra is köszönöm a hasznos segítségeket. Pacsi nektek.

2022. márc. 4. 20:00
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#16 vagyok, tudod fiatalabb koromban nekem is volt ilyen, hogy jaj nem megyek el orvoshoz, vagy nőgyógyászhoz, mert majd anyaék mit szólnak, mit mondjak, stb. Pedig nem is voltak orvos ellenesek, csak egyszerűen kínos volt ilyenekről beszélni. Tudod anyukád, meg apukád, meg egy családtagod sem ér annyit, hogy az egészségeddel ne törődj. El sem tudod képzelni, milyen apró dolgokból vannak a nagyobb bajok. Nem azt mondom, hogy az ember egy cica karmolással szaladgáljon az orvoshoz, nem. De ha beteg vagy, bajod van, ne anyádékat nézd. A te életed. Elég gáz, hogy így állnak hozzá. Hány éves vagy?
2022. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Persze, kis dolgokkal nem foglalkozok. Nem nagyon tudok ilyenkor mit csinálni, mert akkor bolondnak néznek és mondogatják. Lehet, hogy ezzel foglalkozni kéne. De egyedül orvoshoz menni, időpontot kérni, nem igazán szeretek. Persze tudom ezzel magammal cseszek ki de nem tudok mit csinálni. Most 3napja jó az alvásom ha újra nem alszok, az lesz az első, hogy orvoshoz megyek.
2022. márc. 5. 20:36
 20/21 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Dolgozol, van saját kereseted?
2022. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!