Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszkalkuliát felnőtt korban...

Diszkalkuliát felnőtt korban is megállapítják?

Figyelt kérdés

Kétszer buktam matekból és soha nem azért, mert nem voltam szorgalmas, hanem mert ha agyoncsaptak sem fogtam fel az egészet.

Aztán összejöttem egy matematikus sráccal, és ő kérdezett rá először, hogy voltam-e diszkalkulia vizsgálaton.

Nekem ez eszembe sem jutott, mindig elkönyveltem magam butának.

Felnőttkorban is megcsinálják?


2022. febr. 28. 18:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit szeretnél. Tegyük fel, hogy kapsz egy papírt arról, hogy diszkalkuliás vagy. Ezáltal már a tanítói alkalmassági vizsgálaton kiesel. Nem kaphatsz matekból felmentést, mivel a tanító matekot is taníthat. Nem adnak ki olyan diplomát, hogy tanító, kivéve matek. Válassz olyan szakot, ahová nem kell matek.

Üdv, egy tanító (#5)

2022. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
a tanító szakot évekkel ezelőtt otthagytam....
2022. márc. 1. 11:34
 13/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nagyobb gyereknek se adnak ki diagnózist, mondván, hogy ha diszkalkuliás lenne, korábban kibukott volna. Szóval rosszak az esélyeid. Akik csalással átsegítettek a sulin, tkp kiszúrtak veled, mert most nincs papírod. Próbálj szakemberrel, gyógypedagógussal konzultálni, hátha.
2022. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
nem értem, miről beszélsz, de felnőtteknek is csinálnak diagnózist,ezt biztosan tudom.
2022. márc. 1. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!