Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 kilóval guggolás közben...

20 kilóval guggolás közben 180-ra felment a pulzusom, nem vagyok edzetlen, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

36 éves, aktív életmódot élő, sportos alkatú férfi vagyok.

Nagyon kifulladtam a 3. sorozat guggolásnál, 15 ismétlés után magamra raktam a pulzoximétert, és 182-nél villant be a pulzus 100%-os véroxigén szint mellett. Ismert komolyabb szívbetegségem nincs, kardiológiai kivizsgálásom 9 hónapja volt, negatív volt minden. Mitől lehet ez? Közben a forróság is elöntött, és még mindig kicsit émelygek, gyenge vagyok. Pulzusom kb. 5 perc alatt ment le 130-ra, és még 15 perc után 100 alá.


Köszönöm előre is a segítségeteket!


36/F



2022. márc. 27. 21:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
[Nem vagyok szakértő,ha aggódsz, nyugodtan kérdezz meg egy orvost is.] Ez az ember maximális pulzusa körül van a te korodban (van valami közelítő képlet, ami szerint 220 vagy 210 mínusz életkor a kb max pulzus, korral csökken). Úgy tudom, hogy ez semmi problémát nem okoz egy egészséges embernél. Terheléses EKG-n is addig futtatják az embert egyre meredekebben, míg bírja. Nekem egyszer kb 17 évesen 198-ig felment futópadon (direkt meg akartam nézni mennyi a max). Kifújtam magam, elfáradtam, de jól esett.
2022. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amúgy én se vagyok hozzáértő, de normálisnak tűnik, a visszaállás is.


Én például ma voltam a Vivicittá 7 km-es távján, ugye ilyenkor az ember jóval gyorsabban fut, mint amúgy, hajtja a lendület. Az óra 175 körüli pulzusokat mért, a gyakorlatban is 160 felett volt, az tuti. Amikor mentem haza, ülve volt annyi, mint gyaloglás közben szokott és gyaloglás közben annyi, mint enyhe kardiónál szokott (stepper, futópadon 5-6%-os emelkedőn közepes séta).

Otthonra 90 alá esett, aztán kb 2 óra múlva 80 alá és csak estére esett 70 alá.


És talán még ez is normális.



Terheléses EKG-d is volt amúgy?

2022. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást, terheléses ekg-m is volt, viszont a protokoll szerint a szedett napi 2.5mg concor béta blokkolómat nem lett volna szabad előtte bevenni, de az orvos nem foglalkozott vele. Remélem így is hiteles volt a vizsgálat, 178-as pulzusig hajtottak meg és nem volt ekg eltérés, csak nagyon lihegtem már ott, más panasz nem volt.

Nagyon enyhe mitralis prolapsusom van a szív ultrahang szerint, a kéthegyű billentyű minimálisan visszaenged. Kardiológus szerint 100 évig élhetek ezzel, tehát elméletileg nem ettől ugrik meg a pulzus. Azt mondjátok súlyzós guggoláskor, ha max erőszintem közelében edzek 15-ös ismétlésekkel az teljesen élettani, hogy felküldheti 180-ra? Mikor futok nagyon tempósan kb akkor tudom felküldeni ilyen tartományba. Ezért érdekes ez számomra. Mostani guggolás közben a forróság is elöntött, olyan érzésem volt, mintha az összes erem lángolt volna.

2022. márc. 27. 22:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is billentyűhibám van, mindkettő pitvar és kamra közöttinél (2-es voltam). Te emiatt szedsz bétablokkolót? Vagy mi miatt?
2022. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a nyugalmi pulzusom béta blokkoló nélkül 90-100 között lenne. Napi 2.5mg concorral nyugalmi pulzusom 50-60 között van, sétától 100-110, tempósabb sétánál 130 körüli már így is. Akkor neked a háromhegyű is visszaenged. I-es fokú, jelzett nálad is?
2022. márc. 27. 22:55
 6/15 anonim ***** válasza:

I-es fokú mindkettő.


Reggel, még ágyban fekve 50-55 a nyugalmi pulzusom, napközben a 60-70 közötti a jellemző, de nem ritka a 60 alatti sem.

Erősebb intenzitású sport után 80 körül marad pár órán át, közepesnél 70-75 között.

Gyaloglásnál 105 körüli, tempós gyaloglásnál 120 körüli, stepperen 115-125, a többit nem méri pontosan az óra (mintha a rázkódást nem szeretné), de körüljárva 140-150 között lehet normális, orron be-orron ki futásnál és 160-170, amikor meghajtom magam, pl verseny.


De mostmár fekszem, 60-63 között mér az óra.



Neked az I. fokú visszafolyástól 90-100 közötti a nyugalmi pulzusod? Gondolom igen.



Nekem ilyen alacson, de a vérnyomásom is és a legkisebb melegben rosszul vagyok.

2022. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A meleg engem is megvisel nagyon. Tökéletesek szerintem a pulzusértékeid, nekem tempós gyaloglásnál néha megvan a 140-150 közti tartomány is élből. Pedig 8 éve szórólapos munkát végzek, belső postaládázás lépcsőházakban. Tehát edzettségem is megvan. :) Olykor hegyvidéket is csinálom, ott nyári hőségben pokoli rossz tud lenni emelkedőn. Többször 170 körülre ment emelkedőn gyaloglásnál a nagy melegben. Mindig nálam van a pulzoximéter, concor is. Anélkül ki se mozdulok itthonról.


Vérnyomásom nyáron volt, hogy 100 alá beesett, 95/60 is volt. Átlagosan 110-130/60-75 között szokott lenni, de nyáron inkább 100-105 körül van, hiába iszom sokat. Próbáltam sót is rakni pluszban az ásványvízbe, alig mozdított vagy 5-7 hgmm-t az értékeken.

2022. márc. 27. 23:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem hűvösben szokott 100/60 lenni, legalábbis a felső érték tuti 100 körüli, ha nem, akkor az kb idegességtől lehet. Tettem fel kérdést, leoltottak, de orvos is mért asszem ilyesmi értéket és szerinte se alacsony.



Ha emelkedőn ennyi a pulzusod, az még jó is.

De ha síkon, akkor picit magas talán. Futni szoktál? Bicaj, úszás?

2022. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Futni, biciklizni és úszni nem szoktam, csak napi 6-7 óra tempós gyaloglás a napi 3500-4000 db szórólappal. :) És heti 3-4 saját testsúlyos edzés mellette, kivéve guggolást ugye, mert annál 2 db 10 kilós súlyzóval szoktam. Szóval érthetetlen is, mert elvileg edződnöm kellett volna már az évek során mind az edzéstől, mind pedig a munkámból adódóan.
2022. márc. 27. 23:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Szvsz a gyaloglás, ha tempós is, nem annyira kardió.
2022. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!