Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az egészség a legfontosabb? Milyen szintű egészségre gondolnak?

Figyelt kérdés
Nekem nem a legfontosabb, vagyis néhány, megszokható tünet nem zavar vagy néhány állandó gyógyszer sem, ennél sok dolog fontosabb. Van dolog az életben, ami viszont akár a lábamnál is fontosabb.
2022. ápr. 1. 13:05
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Neked miért nem fontos az egészséged?
2022. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Fontos.

De sok dolog fontosabb.

2022. ápr. 1. 14:16
 13/40 anonim ***** válasza:

Nem baj, majd ha agyilag megérsz, akkor átértékeled az egészséghez való hozzáállásodat. Hiába van jó párkapcsolatod, jó autód, hobbid, ezek semmit se érnek, ha mellette betegeskedsz és mindig van valami, ami megkeseríti az életedet.


Hogy tudsz harmonikusan boldog lenni, ha mellette beteg vagy? Mindig alkalmazkodnod kell valamilyen szinten a betegségedhez? Ez miért jó neked?


Akkor légyszi, mond meg, hogy miért jó neked a betegséged, miért gondolod, hogy bármi fontosabb lehet az egészségedtől, mivel ezt nem értem.

2022. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Figyelj, a tüneteim egy részénél az is zavaróbb, ha túl melegre van fűtve egy szoba.


Súlyos asztmás ember nevelt, aki így is boldog volt.

2022. ápr. 1. 14:22
 15/40 anonim ***** válasza:

"Hogy tudsz harmonikusan boldog lenni, ha mellette beteg vagy? Mindig alkalmazkodnod kell valamilyen szinten a betegségedhez?"


Itt jön az, hogy nem mindegy milyen betegség. Én pl. allergiákkal élek, gyógyszerrel tünetmentesen tartható, így semmiféle kihatással nincs az életemre, teljesen boldog tudok lenni így.


A páromnak volt egy idegrendszeri betegsége, a maradványtünetekkel él. Befolyásolja az életét valamennyire, de semmi igazán fontosban nem gátolja, nem okoz fájdalmat, stb, így ő is tud boldog lenni.


Viszont vannak ismerőseim akiknek olyan betegsége van ami komoly fájdalmakat okoz, rövidíti a várható élettartamukat, nagyon komoly kellemetlenségekkel jár a mindennapokban, stb. Ezek mellett nyilván nehezebb boldognak lenni.

Én is csak ezektől félek és ezeket akarom bármi áron elkerülni. Az apróbb dolgok nem zavarnak egyáltalán.

2022. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

15


Körülbelül erre gondolok én is.

2022. ápr. 1. 14:26
 17/40 A kérdező kommentje:
Egy emberekkel, emberi tulajdonságokkal kapcsolatos kérdést miért kellett átpakolni másik kategóriába? Miért jó az oldalnak, ha kérdéseket tönkretesznek önkényesen más kategóriába lakolásokkal?
2022. ápr. 1. 14:40
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
Talán, mert a kérdés az egészségről szól, az egészséghez való hozzáállásról?
2022. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Akkor az emberek kategóriát majdnem kiüríthetjük, mert minden valamihez való hozzáállásról szól....
2022. ápr. 1. 14:59
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem tudom, hogy mit hisztizel most itt. A kérdésed, és a hozzá tartozó magyarázó szöveged inkább megfelel az Egészség kategóriának, mint sem az Emberek kategóriának.

Az, hogy te mit szeretnél bele látni az egyéni szociális probléma.


Akkor máskor tedd fel úgy a kérdésed, hogy az Emberek kategóriába való legyen inkább.

2022. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!