Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek egészségtudatosabb?

Hogyan legyek egészségtudatosabb?

Figyelt kérdés

Hogyan kezdjem?

Háziorvos? Vizsgálatok?

Ha igen. Milyen orvoshoz menjek elsőnek? Fogorvoshoz?

Vagy

Kezdjek el mozogni, egészségesen táplálkozni?

Nektek ez, hogy ment? Milyen folyamaton mentetek keresztül?

Nagyon nincs fejben összerakva nekem a folyamat.



2022. ápr. 7. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Fogorvos kiváló ötlet fél évente - évente. Kérj tőle tanácsot szájápolásban!


Ha fehér bőrű vagy, akkor bőrgyógyászati szűrés sem árt rendszeresen.

Korodtól és nemedtől függően lehetnek más szűrővizsgálatok is, amelyeket érdemes beiktatni.


Táplálkozás:

-Cukor és fehér liszt minimális. Tehát semmi édesség, nasi. Fehér kenyér helyett rozs vagy teljes kiőrlésű. És mondjuk reggelire magas cukortartalmú müzli helyett zabpehely.

-Zöldséget, gyümölcsöt minden nap nagy mennyiségben kell enni. Ha más nem, almát, répát, banánt egész évben lehet kapni és relatív olcsó is. Sőt, turmixolva könnyebb is elfogyasztani, én úgy szoktam.

-Alkoholt minimálisra szorítani.


Mozgás: Nem versenyzőnek készülsz, nem kell nagy dolgokra gondolni. Kocogás, biciklizés, úszás megteszi, és nem is drága dolgok.


"Nektek ez, hogy ment?"

Nekem úgy ment, hogy kiderült, hogy huszonévesen kiderült, hogy inzulinrezisztens vagyok. Ez a cukorbetegség előszobája, ami nem játék.

Évek óta egy korty alkoholt nem ittam és egészségesen eszek. Jobban, energikusabbnak is érzem magam egyébként, de lehet, hogy csak placebo.

2022. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés, amit nagyon nehéz röviden megválaszolni.

Az egészséges életmód alapja a megfelelő táplálkozás és rendszeres mozgás.

Táplálkozáshoz segítségként ezt tudom javasolni: [link]

Amire érdemes odafigyelni nagy vonalakban, az az, hogy a szénhidrát-, fehérje- és zsírfogyasztás megfelelő mennyiségben történjen, ajánlott minél kevesebb gyorséttermi kaját, feldolgozott és előre elkészített élelmiszert, zsírban és gyorsan felszívódó szénhidrátban (ilyenek a cukor, a fehér liszt, tészták, fehér péksütik, krumpli, ilyesmi) gazdag élelmiszert fogyasztani, és sok élelmi rostot - zöldséget, gyümölcsöt - fehérjét, lassan felszívódó szénhidrátot (pl. fehér helyett teljes kiőrlésű termékek, hüvelyesek) enni.

Ami a mozgást illeti, a rendszeresség a fontos, egy héten legalább 2-3-szor egy órát lenne jó mozogni, igazából akármilyen mozgás jobb, mint a nem mozgás, szóval érdemes olyat keresni, amit élvezel :)

Ezeken kívül az alkohol/cigi és hasonlók/egyéb káros szerek használatát érdemes visszaszorítani.

Egyéb orvosi vizsgálatokkal, szűrésekkel kapcsolatban pedig ezt ajánlanám: [link]

Ha kicsit visszább tekersz, egy csomó hasznos szűrésről írtak már, hitelesek az infók, és általánosan életmóddal kapcsolatos tanácsokat is látsz az oldalon.


Amit még én fontosnak gondolok, az az, hogy ne hirtelen, egyik napról a másikra akarj teljes életmódváltást, és ne pl azonnali szigorú diétával vagy edzéstervvel akard kezdeni, mert nagyon nehéz úgy betartani, és könnyen válik kudarcélménnyé. Szépen lépésről lépésre, mindenre, amit az egészségedért teszel, inkább nézz úgy, hogy ma ennyivel is többet tettem magamért, mint eddig, így szép lassan majd a szokásoddá fognak válni, és a szervezeted meg fogja hálálni :)


Amúgy nagyon jó dolog, hogy szeretnél ilyen irányba változni, sok sikert hozzá!

2022. ápr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ment a 👍.


Ott tartok, hogy elmentem fogorvoshoz. 2 bölcsesség fogamat ki kell húzni. Fogkő leszedést megkaptam. Ajánlottak fogkrémet, fogkefét, fogköztisztítót.

2022. ápr. 11. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fokozatosság válik be.



Nagyon kevés a szabadidőm, abba nehéz belezsúfolni az edzést, amihez nincs kedvem és amúgy is spontánul szeretem tölteni az egyedül töltött szabadidőmet.

Nehéz megenni azt, amit nem kívánok és nem enni, amit kívánok.



10 év(!!) alatt rászorítottam magam a minden nap többszöri zöldség- és gyümölcsfogyasztásra.

A sportot teljesen sohasem hanyagoltam és volt néhányszor, hogy több hónapig keményebben űztem. A COVID kezdete óta viszont heti 3 órányi sport a minimum, olykor heti 4-5 is megvan. A laza kardiót már meg sem érzem és már nem 5 percig lihegek 3 emelet megmászása után.

Vizet iszom, a teát nem teszem tönkre cukorral, rozsos kenyeret eszem. Heti egyszer eszem húst, halat viszont sokszor.


Amióta van lehetőség heti pár nap home office-ra, azóta kialvatlan sem vagyok krónikusan.


Sajnos az édesség rengeteg, de kell is nekem.


Amúgy nekem már most vannak bajaim, magas koleszterinszint (pedig korábban is csak csirkét ettem, nem is minden nap), reflux évek óta, szívrendellenességek, magas kalciumszint, fülzúgás stb.

Kényesebb a szervezetem.



29N

2022. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!