Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a pénz nem számítana,...

Ha a pénz nem számítana, akkor táplálkoznál egészségtudatosan?

Figyelt kérdés
Ugye ez sok lemondassal jarna, pl. Sutemenyek, edessegek, sós ropogtatnivalok, gyorskajak, tesztaetelek, peksutemenyek, cukros üdítők, alkohol, es meg sorolhatnam. Enned ezeknek a mentes verzioit, vagy ki tudnád zarni oket az eletedbol egy egeszsegesebb, hosszabb elet remenyeben?
2021. ápr. 18. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, így taplalkozom most is.
Igen, ha nem lenne olyan draga mulatsag.
Nem, mert szeretem elvezni az eteleket.
Kompromisszumokat tudok kotni, van amit kizartam mar az etrendembol.
Egyeb, kifejtem valaszban.
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezeknek a "mentes" változata borzalmas ízű.
2021. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

En is hasonloan erzem, inkabb eszek jokat es elek kevesebb ideig, de nem sanyargatom magam.

2021. ápr. 18. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 meg ugye lehet mértékkel is fogyasztani ezeket a dolgokat.
2021. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálam inkább az a gond, hogy el kell őket készíteni meg a családom se eszik egészségesen, ezért mindig szem előtt van az amit nem kéne enni.
2021. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyilván mertekkel fogyasztom az egeszsegtelennek titulalt kajakat, en inkabb lemozgom, sportolok, minthogy lemondjak a nehezebben emesztheto etelekrol, vagy a chipsrol filmezes kozben.
2021. ápr. 18. 18:03
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

95 %-ban már amúgy is egészségesebben táplálkozom több mint 2 éve. Nekem ez megfelel. Azóta nagyon sokat fogytam (-85kg). Még mindig van miből fogyni, de szerencsére már nem extrém elhízott vagyok, "csak" túlsúlyos. Már Így is sokkal könnyebb:). Én úgy érzem amire képes vagyok lelkileg, testileg egyaránt, azt megteszem minden nap, és kitartóbb vagyok mint valaha bármikor.

Boldog, elégedett és büszke vagyok magamra, hogy képes voltam tartósan változtatni. Azelőtt 15+ éven át soha nem sikerült. Nekem most már ez az életem. Sikerült magamnak olyan életmódot kialakítani, ami alapjaiban egészségesebb mint a korábbi, az igényeimnek minden szempontból megfelel, viszonylag szigorú ( de nekem ez kell is), ugyanakkor mégsem kell mindenről teljesen lemondanom amit szeretek:)

Nem a pénzen múlik igazán. Mostanság a covid korlátozások miatt csökkentek a bevételeink , nekem is, a férjemnek is, szóval sokkal kevesebbet keresünk november óta, mégis ugyanúgy tartok mindent.

2021. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Az egészségtudatos táplálkozás egyáltalán nem drága, sőt. Szerinted mi benne a drága? Pont hogy olcsóbb, ha nem veszel nasit és egyéb feldolgozott ételeket.
2021. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, ugyan magyarázza már el, hogy mi drága az egészséges táplálkozásban?
2021. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A bio es gmo mentes etelek mindig dragabbak. Ha tej alternativat keresel, az is 2x annyiba kerul, mint a sima 1,5% vagy 2,8%-os tej. Ahhoz,hogy valtozatosan tudj etkezni, szerintem dragabb, koretnek se veszed meg a tesztat, meg burgonyat, hanem bulgur, kuszkusz meg mittudomen. Sima liszt helyett teljes kiorlesu, vagy glutenmentes az is dragabb, es sok kicsi sokra megy.
2021. ápr. 19. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Az egészséges életmódhoz nem kell bio, meg gmo mentes. A gluténmentes meg pláne nem, az csak annak kell, aki nem gluténérzékeny. Sok zöldséget, gyümölcsöt, tk gabonát kell enni. A krumpli egészséges, ha nem olajban sütöd ki. A barna rizs, meg a hüvelyesek nehogymár olyan drágák legyenek. A tej meg nem egy olyan dolog, ami nélkülözhetetlen, nem kell semmivel sem pótolni. Lehet, hogy a tk lisztből sütött kenyér drágább, de sokkal laktatóbb is. Meg ezeknek az ára amúgy eltörpül a feldolgozott ételek, meg a nasik, pizzák mellett.
2021. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!