Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombózis? Tüdőembólia?

Trombózis? Tüdőembólia?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem, mert úgy érzem, hogy mostmár ebbe az egészbe beleőrülök. Éjszakánként nem alszom, rettegek, halál félelmem van.

24 éves nő vagyok. Sajnos lábfájdalommal küzdök már egy ideje, melynek az okát igazából nem tudom. Most is fáj a jobb lábam, hol a vadlim, hol a combom, hol oldalt a lábszáram, általában mozgás hatására jobb.

Voltam érsebészeten, azt mondta szépek a vénák, mély vénák, kompresszós egyes térdig zoknit ajánlott, de tulajdonképpen akkor nem tudom miért.

Van túlsúlyom, nem szedek fogamzásgátlót, nem dohányzom.

Mennyi az esélye, hogy meghalok tüdőembóliában? Jelenleg is fajdogal a lábam, mikor melyik ponton, talán egy icipicit duzzadtabb mint a másik…

Valaki könyörgöm segítsen.


2022. ápr. 17. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha voltál vele orvosnál, akkor nem tudom, hogy mi tudna megnyugtatni... A trombózis általában erős, húzó fájdalommal jár az alsó lábszáron és mozgás hatására nem javul. Én eü-ben tanulok, tavaly nekem is volt egy kis trombózis-parám, mikor folyton erről volt szó és éreztem is mindig, hogy fáj a lábam. Mióta lenyugodtam és elengedtem, azóta nem fáj vagy csak nem figyelek.
2022. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem ezzel voltam orvosnál, hanem pár hete, hogy megnyugodjak.

Ha szépek a vénáim, akkor is kaphatok trombózist? Ilyen fiatalon fogamzásgátló nélkül is lehet?

2022. ápr. 17. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi, pánikbeteg vagy szerintem. Nyugodj meg, gondold át. Voltál vizsgálaton megállapították hogy szépek a vénák. Próbáld ki amit az orvos ajánlott hátha tényleg segít. Esetleg lehet magnéziumhiányod is.
2022. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván bármikor kaphat bárki, de a te esetedben elég valószínűtlen, hogy erről van szó. Ha megnyugtat, akkor csináltass egy érultrahangot és kezdj el sportolni, az sokat segíthet mentálisan is.
2022. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ízületi gyulladás? Vagy izom fájdalmad van?
2022. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gerincedet is érdemes lenne ellenőriztetni. Nekem porckorongsérv okozott hasonló tüneteket.
2022. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én psoriasisra gondolnék.Körmeid milyenek kezeden-lábadon?Olvass utána okozhat ilyeneket.
2022. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!