Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 4-5 óra alvással, miért...

Napi 4-5 óra alvással, miért vagyok kipihentebb mint 7-8 órával?

Figyelt kérdés

Ha keveset alszok éjszaka, másnap nem lehet lelőni.


Viszont észre vettem magamon hogyha véletlenül sokat alszok, akkor fejfájósan ébredek, egész nap ásítozok stb.



2022. ápr. 20. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, ez is ezt érzem. :)
2022. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 franciasrac ***** válasza:
Én is, olvastam valahol hogy kb. másfél órás ciklusokban alszunk, azért jól érezzük magunkat ha akkor kelünk fel amikor véget ért csak az utolsó ciklus, meg egy 4 és fél órás alvás pont egy ciklus végére áll, míg 7 vagy 8 órás inkább annak közepén állnak
2022. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor aludjatok csak 1 ciklust és keljetek fél 2-kor.

Nem tudom mitől van, de azt tudom, hogy hasonló kaliberű emberek miatt szenvednek milliók az erőltetett korai munkakezdés miatt.

2022. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez akkor sem jó. Ahhoz hogy a felnőtt emberi szervezet normalisan működjön napközben ,legalább 7 órás egybefuggo éjszakai alvásra lenne szüksége max legfeljebb 9 óra. A kevés alvás káros hosszútávon. Ezért van a fáradékonyság, a reggeli kóma állapot, a napközbeni aluszékonyság s sok más dolog. Az agy sem pihen annyit. Aki viszont 7-8 óra utan is fáradt ott vérképet kell nézetni. Vagy más áll a háttérben de semmikép sem normális. Nem szabad csodálkozni h keves alvas utan fáradt az ember. Kell a pihenes regenerálódás. A 4-5 óra nagyon kevés.
2022. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!