Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menzesz eltolása fogamzásgátló...

Menzesz eltolása fogamzásgátlóval, mik a tapasztalatok, nektek bevált?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a menzeszem teljesen belerandítana a nyaralásomba, ezért gondoltam, hogy nem hagynék ki 7 napos szünetet, hanem egyből folytatnám a következő csomaggal.

Viszont olvastam, hogy így is lehet rá esély, hogy pecsételő vérzés lesz, vagy akár rendesen megjön.


Kíváncsi lennék a tapasztalaitokra :)

Kimaradt teljesen, vagy jelentkezett valamilyen formában vérzés?



2022. máj. 1. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet biztosra mennél, ha nem eltolnád hanem előre hoznád a mezneszt. Én is egyszer így csináltam.
2022. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem egy egész csomagot, hanem csak plusz 7 darabot szedtem be az előtte lévő ciklusban, így pont annyival később jött meg, hogy nem zavarta meg a nyaralást. Nem volt problémám. De ezt előtte ciklusba kell megcsinálni és kiszámolni, hogy mennyit kell csúsztatni.
2022. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy szünet nélkül szedtem. 2-3x próbáltam, pecsételős, barnázós vérzésem lett mindig. Nem éri meg. Egyébként semmi panaszom, sosem pecsételgettem. Próbáld meg az intimkelyhet. Azt nem kell 3-4 óránként cserélni.
2022. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pecsétlő vérzésem lett, borzalmas volt. Később gyógyszert váltottam, ott nem volt ilyen problémám.
2022. máj. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3as és 4es!

Az alatt lett pecsételő vérzés hogy pluszba szedtétek tovább a tablettát?

De utána miután abbahagytátok, megjött a menzesz és új levelet kezdtetek minden helyre jött? Vagy utána is probléma volt?

2022. máj. 2. 07:27
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha esetleg ebben a hónapban + 2 hétig szedném, és utána tartanék szünetet

(csütörtök abbahagyom, hétfőn megjön, péntek kezdem szedni a tablettát)

Akkor mindennek helyre kellene állnia és utána ugye minden hónapban eltoltam 2 héttel a menzeszt..

Vagy lehetnek valamilyen köztes problémáim? Pl. Pecsetlős vérzés utána is

Vagy ilyenkor már tuti minden rendben lesz? Lehet jobb lenne megbeszélni a nőgyógyászommal?

2022. máj. 2. 07:42
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nekem egész konkrétan aznap kezdődött a pecsétlő vérzésem mindig, amikor amúgy is meg kellett volna jöjjön (mielőtt támadás érne: orvosi javaslatra akartam volna többször skippelni a placebo napokat). Tehát pl. 21 napig szedtem gyógyszert, és mindig a 4. gyógyszermentes napon jött meg. Amikor kihagytam a szünetet akkor is a 4. napon kezdődött a pecsétlődés és eltartott egészen a levél végéig, később pedig megjött úgy ahogy kellett. Viszont az nem opció, hogy ha megjön a pecsétlés, akkor abbahagyjuk a szedést, és tartunk szünetet. Nem érdemes ilyen kitolásokkal játszadozni.

Vagy hagyd ki teljesen a szünetet vagy engedj teret a mensinek. De annak nincs értelme, hogy 6 hétig szedsz gyógyszert, majd tartassz egy hét szünetet, majd marad még 2 hétnyi gyógyszer és megint szünet. Ilyen módszerrel (ami amúgy nem igazán tanácsos) max egy hetet érdemes tolni.

2022. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam hogy hogy teljesen új levelet kezdeni utána, nem azt ami megmaradt.

A 2es válaszolóból indultam ki, hogy ha ő neki sikerült 1 héttel, akkor talán 2 hét se lenne gond és utána természetes teljes 21 napos levelet kezdeni.

Nem tudom végül mi legyen, de jó lenne ha tengernél nem kellene a menzeszemmel ücsörögnöm :(

2022. máj. 2. 08:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ez segít, akkor leírom mint háttérinformáció:

Mikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, akkor is egész első hónapban végigpecsételtem, nyilván ez egyrészt az alkalmazkodási időszak (3 hónapot szoktak ennek adni), másrészt már ekkor feltűnhetett volna, hogy túl gyenge nekem a gyógyszer. Ez az oka annak, hogy amikor nem tartottam szünetet, akkor is meg akart jönni pecsétlődés formában. Illetve mellette még nem is mindig rendes mensi volt, hanem egy barnás, alvadt vér.

Szóval nálam megvolt a jel úgymond.

Amikor erősebb gyógyszert kezdtem szedni nem volt ilyen gondom egyszer sem. Szóval meglehet, hogy ha neked eddig nem volt ilyen problémád, akkor most sem lesz.

2022. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom 1 héttel eltolni, és már akkor sem szabadna a nyaralásomkor meglennie.

Nekem nem volt problémám, sosem pecsételtek közben, már 3 éve szedem.

Remélem minden rendben lesz és összejön a terv :)

Mégegyszer köszönöm.


De ha esetleg másnak is van még valamilyen tapasztalata szívesen fogadom :)

2022. máj. 2. 08:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!