Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet fejtetű?

Ez lehet fejtetű?

Figyelt kérdés

Este értem haza osztálykirándulásról, egy vadászházban szálltunk meg az erdőben/ mellett. Kb két órája hihetetlenül viszket a fejbőröm, leginkább a tarkóm felett, pedig tegnap előtt mostam meg a hajam. Már konkrétan kikapartam a levet is fejemből, tiszta nedves. Vajon a vadászházban kapott ágynemű hordozhatott tetveket, vagy csak simán leizzadtam?

Ui: nagy nehezen lefotóztam hátulról a fejbőröm, és láttam ám piros pöttyöket.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. máj. 4. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy családtagod meg tudná alaposan megnézni?
2022. máj. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha fejtetű, azt elkaphattad a társaktól is nemcsak az ágyneműtől. Tudasd az ottani személyzettel, meg jó lenne a társaiddal is megbeszélni.

Könnyen kezelhető. Valamikor petróleummal dörzsölték be a fejet. A mai gyógymódot nem ismerem.

2022. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban kaphatóak rá szerek, és sűrűfésű. (ha nem akarod hangosan mondani, hogy mi a bajod, csak mondd azt, hogy pedikulózisra (pediculosis capiti) kell, vagy írd le cetlire, és add oda. A patikus tudja.


Kezelés itt van leírva:

[link]


Egyébként ha biztos akarsz lenni a fertőzésben, elég ha sűrű fogazatú fésűvel egy fehér lapra, de még jobb a fehér kádba kifésülni a hajad, ha apró rovarokat látsz, akkor egyértelmű a dolog.

A viszkető érzés tarkónál lehet izzadtságtól is.


Ja, és még valami: a fejtetű egész biztosan nem bírja sem a dauert, sem a hajfestést, bár a serkék ilyenkor is fent maradhatnak a hajszálakon, de legalább nem fertőznek tovább. Legdrasztikusabb, de eredményes megoldás a hajvágás 0.5-1 cm-es hajra.

2022. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, szerencsére nem tetű volt! :))
2022. máj. 6. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké! :)
2022. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!