Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerinted egészséges, vagy az...

Szerinted egészséges, vagy az egészségtelen, reggel 3 órai felkelés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
jóval egészségesebb, mint akkor feküdni. de nekem nem menne.
2010. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kettökor fekszel le, akkor nem árt, azaz ha elötte van elég idöd kialudni magad.


Olyan nincs, hogy egy meghatározott idöben kelés önmagában ártalmas illetve nem, csak olyan, hogy összességében túl kevés ideje van valakinek az alvásra és ezért nincs kipihenve. Ami nem túl jó, az a váltott müszak, azaz amikor nincs meghatározott rendszer az ember életében, ennek lehetnek káros következményei.

2010. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, mi volt előtte. :-)

7-9 óra alvásra lenne szüksége egy felnőttnek. De vannak nagyon kivételes esetek.

2-szer megjártam egyedül az olasz Velencét vonattal, határonként fel kellett kelni jegyet meg útlevelet mutatni, és csak 1 napot töltöttem városnézéssel (reggel mentem, este jöttem), nagyon intenzív túra, de ahhoz, hogy felfrissüljek időnként, szükségem van egy ilyen utazásra, hogy kiszellőzzön az agyam és a testem a mindennapok fáradalmaiban.

Illetve 2-szer fordult elő, hogy 1-1 órát aludtam csak, és reggel mégis kipihent voltam, de előtte úgy pörgött pár nap, hogy nem éreztem fáradtságot a sok teendő között, utána persze jobban kialudtam magam.

De tartósan nem csinálnám és nem is lenne jó. Nem az időpont lehet gond, hanem az alvás mennyisége (és nem utolsó sorban minősége).

2010. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálam 100%, hogy egészségtelen lenne :D :D függetlenül attól, h mikor fekszem le. Képes lennék délig dögleni az ágyban (ha nem tovább), idegileg pusztulnék bele, ha 3kor valaki kirugdosna... A sötétbe...
2010. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan egészséges, mint 23 órakor lefeküdni. Persze ha a kettőt nem egyszerre csinálja az adott egyén.
2010. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol régebben, hogy a bélműködés az éjjel 2-5óra között regenerálódik, szal szerintük 5 után kéne kelni, az lenne az egészséges, és 2-kor meg már mindenképp aludni kéne.
2010. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!