Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem bírom a túrázást a stressz...

Nem bírom a túrázást a stressz miatt?

Figyelt kérdés

Évek óta hobbiból és stresszkezelés miatt hétvégente kirándulni szoktam. Eleinte még bírtam a meredek szakaszokat is, és simán túráztam akár 30 km-t is.


Tavaly viszont egész évben az addigiaknál nagyobb mennyiségű stressz zúdult rám, és emiatt különböző testi tüneteim is előjöttek, pl. állandó gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, szédülés, heves szívverés.

Nem is nagyon volt időm sokat járkálni kirándulni, ezért kijöttem a formából is, de nem gondoltam, hogy ennyire.


Idén ismét elkezdtem minél többször menni, de azt vettem észre, hogy amint egy kicsit is beindul a szívem egy-egy emelkedőn, elkezdek szédülni és muszáj leülnöm, hogy ne ájuljak el. Most hétvégén is majdnem egy órába telt megmásznom 300 métert felfelé 1 km szakaszon, és a 7 km-es túra végén is már csak vánszorogtam.

De máskor is észrevettem már, hogy ha beindul a szívem, pl. éjjelente erre riadok fel, vagy munka közben stresszelek, akkor is szédelgek.


Kezdek arra gyanakodni, hogy valami lehet a szívemmel vagy a keringésemmel, mert nem létezik, hogy ennyire kijöttem volna a formából.


Ilyen problémával hova lenne érdemes fordulnom, ha egyáltalán kéne, és nem csak bemesélem magamnak?



2022. máj. 9. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Évente 1x egy teljes vérképet csináltatni sosem árt.. háziorvos ad beutalót.

De lehet, hogy a stressz miatt jönnek ki ezek a tünetek, tehát pszichoszomatikus...

2022. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2022. máj. 9. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség befigyelhet?
2022. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérd rendszeresen a vérnyomásodat!
2022. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért a biztonság kedvéért nem ártana egy kardiológiai kivizsgálás.
2022. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ?
2022. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!