Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiány okozhat szédülést?

Vashiány okozhat szédülést?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon sokat szédültem meg fáradt voltam. Legtöbbször akkor kezdtem el szédülni, ha hirtelen felkeltem valahonnan, de annyira hogy volt amikor majdnem teljesen el is sötétedett a lázadók. Háziorvos azt mondta menjek el egy vérvételre ott úgyis kiderül, ha van valamilyen súlyosabb probléma. Ott kiderült vashiányos vagyok. Az okozhat ilyet?

2022. máj. 9. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Igen, okozhat. Gondolom a vérnyomásod is alacsony. Háziorvos mit modnott? Mennyire súlyos vashiány? (Nekem is van hiány, de enyhe plusz alacsony vérnyomás. Dokim nem adott rá semmit, mert mindig is ilyen voltam, a sport/mozgás, sok folyadék, egészséges táplálkozás segít - de ha súlyos, akkor úgyis küld belgyógyászatra vagy más vizsgálatokra plusz ad gyógyszert.)
2022. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyelőre annyira még nem súlyos, 8,9 a megfelelő szint a papíron, nekem meg 7,9 a vasam. Engem elküld további vizsgálatokra a háziorvos, hogy megnézzék nincs-e valamilyen felszívódási zavarom, mert a családban volt már rá példa és azt mondta az orvos, hogy jobb ha megvizsgálják nincs-e valami probléma.
2022. máj. 9. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Nincs összefüggés.
2022. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Önmagában az alacsony vastól nem szédül az ember. A vashiány előbb utóbb vérszegénységet okoz. Ha a hemoglobin is alacsony, na attól lehet szédülni.
2022. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!