Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Candida diéta? Milyen szabálya...

Candida diéta? Milyen szabályai vannak?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani candida fertőzésre diétát, illetve mire kell odafigyelni?

1-2 tünetem van de leginkább nőgyógyászati tüneteim vannak.


2022. máj. 18. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Orvos állapította meg a candidat? Nem javasolt semmiféle diétát, vagy nem utalt tovább dietetikushoz?


Vagy csak itt-ott olvasottak alapján magadat diagnosztizáltad?


Mindenkiben ott van a candida, önmagában ez nem okoz semmit. Csak ha kórosan elszaporodik. Azt viszont laboratóriumi vizsgálattal ki tudják mutatni.

2022. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Főként a cukor táplálja, szóval csökkentsd le annyira amennyire csak lehet. Ha azt gondolod, hogy nem fogyasztasz sok cukrot, mert pl nem eszel sok édességet, akkor nézd meg mindenféle termékednek a címkéjét, több mindenben ott van, mint hinnéd.

Illetve ha nem jártál még a problémáddal nőgyógyásznál, akkor én azt javasolnám elsődlegesen. De számos vény nélküli terméket kapni erre a gyógyszertárban is. És rengetek házi praktikát is lehet olvasni, többek között a gyógyteás hüvelyöblögetést. A te döntésed, hogy melyik megoldást érzed leginkább a magadénak. Személyes véleményem, hogy ha tényleg úgy érzed, hogy baj van, akkor jobb lehet, ha mihamarabb felkeresed a nőgyógyászt

2022. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Candid de hol? Ez azért nem ilyen egyszerű


Csak példaként ha vaginában akkor gomba ellenes kúpból kell 3X1 és meg van oldva, ha a szájban akkor komoly kivzsgálást indítok, nincs e valami immundeficinciája a betegnek, mert ez nem normális


Diéta semmilyen módon nem része a kezelésnek.

2022. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál igen, Ő mondta, hogy ez a fertőzésem van. Írt fel gyógyszert, kúpot de sajnos nem nagyon használták. 3 hét múlva megyek vissza ismét,csak olvastam hogy erre van diéta is elvileg.
2022. máj. 18. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!