Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » PCOS mellett szénhidrát diéta...

PCOS mellett szénhidrát diéta "szabályai"?

Figyelt kérdés

Igazábol endokrinologusom annyit mondott diétázzak.. nem mondta hogyan smiképp ezért interneten tájékozódtam.

Merckformin xr500-at most kezdtem el előszőr napi 1.


Irom egy füzetbe mindent amit eszek, szeretem nyomon követni, párom cukorbeteg segített kiszámolni + internet.

Régóta stagnál a súlyom pedig kiszámoltam napi átlag 120CH és 7-1000 kcal között eszek.

Most ezt megpróbáltam szétosztani 5 étkezésre (munka miatt rossz), cukrot kenyeret eddig sem ettem, remélem a merck segít meginditani a súlyt. Napi 10km bicikli, munka után bőven elég úgy érzem.


Vannak tapasztalatok PCO/Merck terén, hogy megindult e a fogyás?


IR-em mellé érdemes lenne több szénhidrát (olvastam, hogy fogyáshoz kell... de mégis...)


Tapasztalatokat várok kinek hogy ment, miként osztotta el és miket :)



2016. okt. 20. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden PCO-s, IR-es beteg túlsúlyos.. én kifejezetten vékony voltam, ezért nem is akart először kivizsgálni az endos doki, de én kértem h nézzünk IR-t mert minden tünetem megvolt, és meg is lepődött h tényleg szarok az értékeim.

Ha neked fogynod is kell, azt csak sporttal és kemény diétával tudod elérni.. a gyógyszertől ne várj semmit, 3 hónapig szedtem a Merckformint de csak növelte az éhségérzetem, ezért abbahagytam. IR-ben nem az a legfontosabb hogy hány gramm CH-t eszel meg egyszerre, fölösleges túlságosan méregetni, az ételet inzulin-indexét és glikémiás-indexét kell nézni. Pl a görögdinnye és szőlő kerülendő, a párolt barnarizs és hajdina jo stb... ezeket tanulmányozd, rendszeresen nézd a vércukrod, soha ne legyen magas étkezés után, se túl alacsony éhgyomorra. A mozgás is fontos, a sport jótékonyan hat az IR-re, sok zöldség, néhány alacsony cukortartalmú gyümölcs de csak kis mennyiségben. Én mindig salátával kezdtem a főétkezéseket, így kevesebb szénhidrátot kívántam utána. Egy nap legalább 3szor enni és keveset. Nagyob változást azonban az Inofolic hozott, nem a diéta. Inozitolt, folsavat és D vitamint ajánlatos szedni.

2016. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! :)


Nekem a merck elvette az étvágyam, próbálok 5x enni keveset és ezt úgy irom, hogy nem kivánom, ha eszek gombóc van a torkomban és utána még bűntudatom is van, hogy ettem miközben nem voltam éhes, csak mert aztmondták ne éhezzen a szervezet.

Mai napom, most volt 4. étkezés 60CH eddig és 600 kcal, főleg főtt tojás volt 1 joghurt 10kor, felvágott főtelnek párolt rizs és csirkehús.


Inofolic-ot ajánlotta a doki, de úgy voltam akkor veszem meg ha újra lesz menzeszem mert mégiscsak 12e ft :/


Egyáltalán nem volt havim fél éve, nődoki endoshoz küldött, endos aztmondta menjek vissza nődokihoz... kösz... :D


aztmondod neked segitett az inofolic, pontosan hogy? :)

2016. okt. 20. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 teljes évig egyáltalán nem volt menstruációm, ezért kezdtem el inni az Inofolicot dupla adagban és 3 hónap múlva meghozta és azóta rendszeres... kb 2-3 hónap mire érezni az inozitol hatását, egyébként lehet venni Myo-inositolt is, az olcsóbb, kb 7000 Ft.

Ja, előtte pedig Lady ciklus teával próbálkoztam, azt is tripla adagban ittam de csak pecsételő vérzésem volt tőle 1-2 hónapig. De lehet hogy neked a tea is elég, érdemes kipróbálni mert sok nőnek helyreállította már a ciklusát.

2016. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 momoka 2002 válasza:
3as valaszolo:A tea es az Inofolic-on kivul semmi mas nem volt? Ir-vizsgalat,dieta,mozgas?
2016. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 momoka 2002 válasza:
91%

Egyetertek az elso valaszoloval. En sem voltam tulsulyos 164 magas 60-58 kg voltam.Kb 1 honapja kezdtem a Metformint en 850-2x naponta. A dietat en sem meregetem csak megvalogatom mikor mit eszem(gyors-lassu felszivodasu elelmiszerek)es teljesen lecsereltem a lisztet es cukrot.Az 1 honap alatt fogytam 2-3 kg-t.De a menzim nem jott meg azt mondtak 3 honap mig megszokja a szervezeted a gyogyszert.Recepteket a

[link]

nezegethetsz. Nekem bejott.

2016. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

volt aki a baba miatt kezdte szedni a dolgokat? :) nálunk ez a helyzet, ha igen eredmények? :)


köszi a válaszokat :)

2016. okt. 21. 11:49
 7/7 anonim válasza:

Nekem is PCOS-m van, és hihetetlenül hangozhat, de örülök ha vagyok 35 kiló. :(

17 éves vagyok.

2016. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!