Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek mit tegyek?

Nagyon félek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma suliba gyomorgörcs tért rám,volt jellemző már többször is de mindig attól félek hogy beteg leszek,a betegségektől tartok. Nem tudom mit tegyek,ilyenkor heves szívdobogás,gyomoridegem van,valamint gombóc érzés a torokban. Veletek volt már hasonló,hogyan küzdödtétek le,nem akarok gyógyszereket szedni,valami természetes módszer van erre,mert már évek óta így élek. Nem tudom mikor leszek végre újra boldog.
2022. máj. 18. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus
2022. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Komolyan mondom, döbbenet mennyi hipohonder van itt mostanában. Anno voltam gyermek hematológiai osztályon, évekig, láttam a sok komoly beteg gyereket. Nagyon ritka volt, ha valamelyik panaszkodott, pedig nagyon kemény kezeléseket kaptak. Vérvétel naponta, az alapnak számított. Itt meg ha szúnyogcsípés van a lábán, rákos betegséget vizionál sok kamasz. Nőjetek már fel, egy 3 éves nem csinálja ezt. Fáj a hasad, gombócérzés, szívdobogás: pánikbetegség. Menj pszichológushoz! Nem tudom, mi lenne az ilyenekkel, ha egyszer tényleg betegek lennének. Lehet lepontozni, de akkor is rengeteg itt az életképtelen, egy 3 éves szintjén megrekedt, eltutujgatott kiskamasz. Nincs problémájuk, csinálnak maguknak. Az egyik haldoklik, a másik vagdossa magát, valamikor ezek a dolgok elképzelhetetlenek lettek volna! Milyen felnőttek lesztek?
2022. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2 válaszoló ezt a kommentet majd megtudnád milyen mikor elsötétedik minden előtted sokszor meg enni nem tudsz egész nap,gyomorideggel kelsz fel,na azt ne mondd már nekem hogy ez normális dolog! Nyilván valami kiváltotta de a pszichológus nem tud fogadni mert tele van,könnyű dumálni,egy olyannak aki át sem érzi. Nem magamnak csinálom,soha nem csinálnék,magától jön okos teljesen váratlanul ezért pánikbetegség,de lehet ezt máshogy is kezelni nem egyből a pszichiátria osztályon begyógyszerezve annak sose lenne értelme.
2022. máj. 18. 15:08
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen percig sem tudlak sajnálni, pedig rengeteg emberen, elsősorban gyerekeken segítettem már. A te hisztériádra nem itt kell gyógymódot keresni. Szólj édesanyádnak, vizsgáltasson ki. Bár borítékolom, hogy mentális betegséged van, amin pszichiáter, esetleg pszichológus segíthet. De valószínűleg a kedves szüleid sem vesznek komolyan, mert különben rég orvoshoz vittek volna már, te pedig nem itt írogatnál.
2022. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát képzeld voltam pszichológusnál de sokan voltak nála és eltanácsolt. Fogalmad sincs miken mentem keresztül azt se tudod ki vagyok,persze pár szóból nyilván megállapítod.
2022. máj. 18. 15:37
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja amúgy meg ha nem tetszik lehet tovább lapozni,ha nem akarod az ilyen kerdéseket szóval Viszlát.
2022. máj. 18. 15:38
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Na látod, a hatalmas arcodat fordítsd arra, hogy uralkodj magadon! Már az első sorodnál láttam, hogy egy beképzelt, arrogáns, elkényeztett, hisztis kisgyerek vagy! Tanuld meg, gyermekem, az ember önmaga legjobb orvosa. A pszichológus meg, ha valaki valóban KOMOLY problémával küzd, ad időpontot. Írásod alapján inkább az lehetett, hogy egyből levágta ő is, hogy hipohonder vagy, és inkább azokkal foglalkozik, akik valóban betegek. Azért adok tanácsot is, menj a háziorvosodhoz, és kérj beutalót gyermekpszichiáterhez. Ő majd segít rajtad, ha már a pszichológus elhajtott.
2022. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Menj a háziorvoshoz (iskolaorvoshoz) és kérjed meg, hogy adjon beutalót megfelelő szakorvoshoz (ha netán ő nem tud rajtad segíteni).
2022. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy hipochonder vagy, vagy pánikbeteg (mind a kettőnek lehetnek olyan tulajdonságai amiket leírtál). Mind a kettő pszichológust igényel. Akár pszichiátert is, de a pszichiáter nem egy mumus nem kell tőle félni😊 a konkrét pszichiátria amit te írtál, hogy befektetnek és begyógyszereznek, az megnyugtatlak nem jön szóba nálad (oda a legkeményebb betegségeknél kerülnek emberek pl.skizofréniával, de van, hogy azzal se. Valamint többszöri öngyilkos kísérlet után stb stb...).

Azt írtad sulis vagy, nem tudom milyen suliba jársz, de a legtöbben szokott lenni iskolapszichológus, szerintem néha jobb is mint egy sima gyermekpszichológus, annó én is jártam hozzá, nagyon bizalmasan csinált mindent. Ha a tanárommal akart beszélni velem kapcsolatosan azt is előbb megkérdezte, hogy megteheti-e. Az emberek valamiért gyakran rosszat látnak a pszichológusokba, pszichiáterekbe, pedig ők tényleg csak segíteni szeretnének az embereknek. Nem kell tőle tartanod😄nem írtad, hogy hány éves vagy de gondolom 18alatti, ilyen korban pedig nem szokás gyógyszert adni. Menj el nyugodtan. Ha esetleg nincsen iskolapszichológus, és az ahol voltál tovább sem vállal el, akkor kérd az iskolaorvos vagy a háziorvos segítségét (utóbbi biztos ír majd neked beutalót, arra pedig muszáj időpontot adniuk. Valószínűleg múltkor azért nem fogadtak téged, mert nem volt beutalód vagy időpontod, de ezek a kezelések kb.1órát vesznek igénybe nem tudnak csak úgy fogadni senkit sem, mivel a többi embernek az időpontját utólag nem fogják megváltoztatni). Ha gondolod, írj rám ha van még kérdésed😁


Üdv, egy pánikbeteg🙋🏼‍♀️

2022. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
7 már írtam hogy nem kell kommentelni mit nem értesz ezen? Te kezdtél el pattogni,még én vagyok a hisztis? Gondolkozz el ilyen áron kösz nem kell a segítséged,veled van a probléma mert másokat ahogyan tudod csak kritizálod,enyhébb mentális beteg vagyok,igen leginkább szorongás nem hipochandria mert a hányástól félek szóval ennyi.. Nem kell itt egyből pampogni
2022. máj. 18. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!