Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szükségem van a...

Nagyon nagy szükségem van a segítségetekre. Mi lehet az oka a durva hajhullásnak? Az egész ki fog hullani?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsit hosszú lesz, úgyhogy nagyon értékelem ha elolvasod és válaszolsz is rá.


16 éves lány vagyok és már mondhatni hogy drasztikusan hull a hajam. Nem úgy kell elképzelni, hogy csomókban jön ki és haj nélküli területek vannak a fejemen (annyira azért nem durva), hanem hozzáérek egyből 5 hajszál jön ki. Nem számít hány perc telt el azután hogy hozzáértem, megint 5 hajszál..... Eddig nagyon sok, dús, vastag szálú hajam volt, mindenki dicsérte, most pedig egy éve a fodrászom közölte hogy "xy-nak(ez lennék én) rengeteg haja elhullott-érzem a copfján". Pedig ezelőtt egy évvel szóltam neki hogy nagyon meg vagyok ijedve, mert nagyon hull a hajam. Azt mondta "valamikor el kell hulljon/ez normális/van ott elég". Most pedig még a tavalyi hajamnak a fele sincs meg. Ha összefogom copfba tényleg alig van pár szál. Gondolkoztam az okokon, sikerült párat felállítanom, de mindegyiknél van kontra oldal.(hogy miért nem lehet az)


1) 3 éve elég stresszes éveim vannak. Ez sem kezdődött valami jól. Nagyon túlgondolok amúgyis mindent, még ez is rájött. De ha nyugodt voltam, vagy egy hétig tényleg boldog voltam(túlgondolásom miatt nem történik meg sokszor) ugyanúgy hullott.

2) elég hosszú hajam van. Anyukám szerint húzza a súlya. Levágatva is volt, hogy ezt kizárjuk, de ugyanúgy, sőt most mégjobban hull. Anyukám kifogása hogy "kevés volt kivágatva".

3) nem mondanám hogy egészségtelen életmódot folytatok, hiszen edzek, viszont enni azt eszek amit akarok. Ilyenkor persze chips is előkerül, de kétlem emiatt lenne. Viszont az már felmerült bennem, hogy mi van ha a sok edzés miatt hull. Habár ezt is valószínűtlennek tartom.


Szerintetek mi lehet az oka? Ezek közül valami? Ezen kívül más is? A végén kopac leszek? Könyörgök segítsetek, mert bele fogok betegedni. A hajam volt az egyetlen amit szerettem magamon. Ha az sem lesz meg, nem tudom mit csinálok.



#haj #betegség #egészség #hajhullás #Drasztikus hajhullás
2022. máj. 29. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Így értettem én is, csak rosszul fogalmaztam meg szerintem


Próbálj meg először vitaminokat szedni, a stresszed leküzdeni, megnyugodni, pszichológushoz menni esetleg, ha kell mindenképpen.

2022. jún. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg az egyik barátomnak nagyon hosszú a haja és neki nem ilyen tünetekkel van az, hogy kevés a haja a nagy haj tömeg miatt, szóval nem ez miatt van, ne hallgass anyukádra ha abban találja a megoldást hogy levágatja
2022. jún. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Pár hónapja a gyógyszertárban adtak biotint és cinket(mondtuk hajhullásra kell nekem. Azt mondták először próbáljuk meg ezt) Azóta szedem. Igaz egy nap kétszer kéne szedni, de nekem csak este van időm rá. A lényeg, hogy nem használ semmit. Ugyanolyan sok elhull
2022. jún. 8. 05:35
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy hajvágás sokat segítene. Most milyen hosszú a hajad?
2022. jún. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy volt már kivágatva belőle, de ugyanígy hullott utána is.


Majdnem leér a derekamig.


Most is hajat mostam, azt már számba se veszem, hogy közben két marék haj jött ki, de utána megszárítottam és akkor is egy marék kijött. Nagyon nagyon gyéren néz ki. A sírógörcs kerülget miatta, ha arra gondolok, hogy elveszítem mind.

2022. jún. 8. 22:01
 16/18 anonim válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben vagyok, ma beszéltem egy endokrinológussal. Azt mondta, hogy szinte biztosan vitaminhiány, nem feltétlen hormonális probléma, mire a feltöltődik a szervezeted az nagyjából 6-8 hónap (én is félek, hogy addigra nem lesz hajam). Egyébként bőrgyógyászatra lehet vele menni, gondolom onnan küldenek tovább.


Biotin (b7), Vas, magnézium, zink, b5, b6, d, a, e, c. Ezeket kezdtem el szedni.

2022. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 biotint és zinket én már nagyon rég óta szedek. Nem is tudom pontosan mióta, kb fél éve, vagy esetleg több. A gyógyszertárban adták, mert mondtam hajhullásra kell. Azt mondták próbáljuk meg ezt. Kettőt kell bevenni belőle minden nap. Suli miatt nekem soha nem volt időm reggel bevenni, ezért csak este szedtem. Lehetséges hogy emiatt nem használ?
2022. jún. 19. 22:38
 18/18 A kérdező kommentje:

Na, voltunk ma orvosnál. Húgom nagyon belázasodott, ezért jöttek ők is. A doktornő elkezdi nekem mondani, hogy kell egyek mert hanem küld a kórházba. Én így nézem, mert semmit sem mondtam még magamról. Mondom én eszek, a húgom nem. Arra anyum elmerte szólni magát, hogy én minden nap edzek. Na attól a pillanattól kezdve azt hallgattam, hogy minek nekem sport, ha így folytatom olyan fogok lenni, mint egy fogyatékos, muszáj egyek, nő vagyok, szerinte csúnya, ha egy lány izmos. Na én az izmoshoz közel sem állok, mondjuk inkább úgy, hogy jó alakom van. De izmos az nem vagyok. Főleg annyira nem, hogy az csúnya legyen.

Most mit csinálhatnék? Az edzés volt az egyetlen ami egy kis önbizalmat adott és az egyetlen amit szerettem. Nem szeretném abba hagyni, de azért egészséges is szeretnék lenni.

2022. jún. 20. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!