Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon nagy szükségem van a...

Nagyon nagy szükségem van a segítségetekre. Mi lehet az oka a durva hajhullásnak? Az egész ki fog hullani?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsit hosszú lesz, úgyhogy nagyon értékelem ha elolvasod és válaszolsz is rá.


16 éves lány vagyok és már mondhatni hogy drasztikusan hull a hajam. Nem úgy kell elképzelni, hogy csomókban jön ki és haj nélküli területek vannak a fejemen (annyira azért nem durva), hanem hozzáérek egyből 5 hajszál jön ki. Nem számít hány perc telt el azután hogy hozzáértem, megint 5 hajszál..... Eddig nagyon sok, dús, vastag szálú hajam volt, mindenki dicsérte, most pedig egy éve a fodrászom közölte hogy "xy-nak(ez lennék én) rengeteg haja elhullott-érzem a copfján". Pedig ezelőtt egy évvel szóltam neki hogy nagyon meg vagyok ijedve, mert nagyon hull a hajam. Azt mondta "valamikor el kell hulljon/ez normális/van ott elég". Most pedig még a tavalyi hajamnak a fele sincs meg. Ha összefogom copfba tényleg alig van pár szál. Gondolkoztam az okokon, sikerült párat felállítanom, de mindegyiknél van kontra oldal.(hogy miért nem lehet az)


1) 3 éve elég stresszes éveim vannak. Ez sem kezdődött valami jól. Nagyon túlgondolok amúgyis mindent, még ez is rájött. De ha nyugodt voltam, vagy egy hétig tényleg boldog voltam(túlgondolásom miatt nem történik meg sokszor) ugyanúgy hullott.

2) elég hosszú hajam van. Anyukám szerint húzza a súlya. Levágatva is volt, hogy ezt kizárjuk, de ugyanúgy, sőt most mégjobban hull. Anyukám kifogása hogy "kevés volt kivágatva".

3) nem mondanám hogy egészségtelen életmódot folytatok, hiszen edzek, viszont enni azt eszek amit akarok. Ilyenkor persze chips is előkerül, de kétlem emiatt lenne. Viszont az már felmerült bennem, hogy mi van ha a sok edzés miatt hull. Habár ezt is valószínűtlennek tartom.


Szerintetek mi lehet az oka? Ezek közül valami? Ezen kívül más is? A végén kopac leszek? Könyörgök segítsetek, mert bele fogok betegedni. A hajam volt az egyetlen amit szerettem magamon. Ha az sem lesz meg, nem tudom mit csinálok.



#haj #betegség #egészség #hajhullás #Drasztikus hajhullás
2022. máj. 29. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Okozhatja a hormánháztartás zavara vagy akár egy gyulladás is a szervezetben.


Menj el a házirovoshoz és kérj egy laborvizsgálatot, beszéld meg vele a problémád.

2022. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el orvoshoz, először háziorvos, azután szakorvos, ha szükséges, például endokrinológus.
2022. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 10 féle okot tudnék felsorolni hirtelen, hogy mitől hullhat. Menj el egy bőrgyógyászatra és mond ezt el. Először elküldenek vérvételre, aztán góckutatásra, ha nem találnak gócot folytatják tovább.Lehet, hogy egyszerű oka van, amit könnyű orvosolni, de így csak találgatni fogsz.
2022. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én mondtam a szüleimnek, hogy el kéne menni, de még mindig nem veszik komolyan. Anyum azt is mondta hogy "ja mint múltkor a hasaddal". Lényeg az volt hogy pár éve egy hétig fájt a hasam(nem menstruáció miatt) és nem akart abbamaradni, ezért elmentünk orvoshoz és az megtapogatta a hasam és azt mondta semmi bajom nincs(tényleg ennyi volt az egész). Utána abbamaradt a hasfájás, lehet csak rástresszeltem vagy fogalmam sincs. Na de valahogy ez úgy jön ki hogy "a semmiért nincs amiért elmenni orvoshoz". Apum azt fújja idegalapon van meghogy nem eszek semmi vitamint. Ha pedig én elmondom hogy nem biztos hogy ezért akkor "örökké kontrázok és küsdölődök"
2022. máj. 29. 22:58
 5/18 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány is okozhatja, meg stressz is ahogy apukád mondja.


Nem vagy már olyan kicsi, a helyi gyerekorvosodhoz nyugodtan elmehetsz egyedül.


Nézd meg mikor van a rendelési idő, és menj oda, vagy esetleg hívd föl elötte hogy kell e időpontot kérni. Maszkot vigyél, mert az orvosi rendelőkben kötelezö.

2022. máj. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen csak a helyzet elég komplikált. Messze van a háziorvosunk. Abban sem vagyok biztos, hogy direkt oda megy e busz.
2022. máj. 30. 18:37
 7/18 anonim ***** válasza:
Figyi 16 évesen azért már csak tudsz menni pár megállót busszal???
2022. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Vérkép és fogászat első körön.
2022. máj. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem stressz miatt lesz, de egyébként ha egy hétig nem vagy stresszes attól még ennyi idő alatt nem tud helyre jönni ez
2022. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9

Nem úgy értettem, hogy egyből hatszorosa nő vissza a hajamnak, hanem hogy Pl kevesebb kezd el hullani, vagy akár abbamarad.


Az a baj az orvossal, hogy szerintem semmit sem fog csinálni

2022. jún. 7. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!