Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardiózás szempontjából...

Kardiózás szempontjából mennyire lehet hanyagolni a futást? Másfajta mozgás is megteszi kardiónak?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem futnék hosszú távon, hanem csak sprintelnék 50-100 métereket?
2021. ápr. 10. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
teljesen jó
2021. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármi ami kardió megfelel. Akár a lépcsőzés is, de egy sima szimpla aerobic videó is jó. Az legalább mindent átmozgat.
2021. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg bármi jó kardiónak. Sose fogom megérteni ezt a futás-mítoszt. A futás még megfelelő, drága és minőségi cipő, kedvező talaj (ami nem aszfalt), megfelelő bemelegítés és nyújtás ellenére is egy nagyon nem mozgásszerv barát edzésfajta. Persze valakinek csak hosszú esztendők alatt károsodnak az izületek, porcok, szalagok és izmok, de van, aki egy-két év alatt kicsinálja a lábait. Tudom, hogy vannak olyan emberek is, akiknek soha az életben semmi remumatológiai-ortopédiai gondjaik nem lesznek a futástól, de sajnos nem ők vannak többségben.


Én a hosszútáv futást egyáltalán nem szoktam javasolni. Ha már a futás mellett döntesz, akkor tényleg legyen a sprint. A sprint teljesen alkalmas a HIIT, intervall edzések lebonyolítására, de itt is figyelned kell a cipőre, a talajra, a bemelegítésre és a nyújtásra.


Ami nekem bevált kardiónak, az az intenzív, erőltetett, feszes tempóban lebonyolított séta. Akár erdőben, akár városban. Izületbarát, és a pulzusomat ugyanúgy a kellő tartományba emeli. Úgy sétálj, mintha sietnél ai induló vonathoz, de rohadtul el vagy késve, és ha nem kapkodsz, akkor nem fogod elérni. A bemelegítés és a cipő itt is nagyon fontos. Ha hetente egyszer-kétszer elmész így egy-másfél órát sétálni, akkor az kiváló kardiónak fog minősülni. Ami még nekem nagyon bevált, a 2-es kommentelő által említett aerobic. Ha ciki, ha nem, hogy testépítő férfiként ezt a mozgásformát tolom, de roppant hatékonynak tartom. Tényleg átmozgatja a legtöbb izmodat, reumatológiailag nagyon kímélő, és remek aerob edzés is. Vannak a YouTube-on olyan 40 perces aerobic videók, amiket ha végig csinálsz keményen becsülettel, akkor utána úgy fogod izzadva kapkodni a levegőt, mint az állat. Tökéletes kardió!


Javasolni tudom még a biciklizést és a lépcsőzést is.

2021. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!