Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A ma divatos mozgásformák pl....

A ma divatos mozgásformák pl. traktorgumi ütlegelése kalapáccsal, szánhúzás/tolás, kettlebell, evezőpad stb jobbak kardiózás szempontjából a hagyományos kardió edzésnél, mint pl a futás?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a felsoroltak közül mindegyik működik. Annyit tudok személyes tapasztalatból hozzáfűzni, hogy a futás, illetve az egyéb eszköz nélküli dinamikus feladatok nekem mindig bőven elegendőek voltak a kondícióm javításához, sosem végeztem a "divatos" feladatokat. Szerintem nem kell túlbonyolítani ezt az egészet, ha megvan az intenzitás és a kellő gyakoriság, akkor bármelyiknek működnie kell (javul a kondíció, és el lehet érni az optimális testzsírszázalékot).

A futásnak egyetlen hátránya, hogy pl. kopott térddel már nem célszerű végezni, hanem ilyenkor érdemes valami ízületkímélőbb feladatra lecserélni.

2021. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mr.Q77 ***** válasza:

Nem lehet összehasonlítani a igazából az általad "divatosnak" mondott edzéseket, pl a futással. Más célokat szolgál/másmilyen terhelést ad stb. Míg az egyik egy dinamikus/intenzív/teljes testes valamilyen plusz súlyt is használó -anaerob- edzés, addig a futás (nem rövid táv) egy kimondottan aerob edzés forma.


A "kardiózás" az leginkább aerob mozgásokat foglal magába(kocogás, úszás, biciklizés).


Attól függ mi a célod, de egy jó edzésben mind a kettő megtalálható váltogatva. Bár az anaerob edzés idő/hatékonyság tekintetében sokkal kifizetődőbb ha választani kellene.

2021. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!