Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kell elképzelnem az...

Hogy kell elképzelnem az altatást?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek orrsövény műtétre, amit altatásban fognak végezni. A legnagyobb félelmem az, hogy nem fogok tudni elaludni. Hogy kell elképzelnem egy altatást? Mit fogok érezni?

2022. jún. 10. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Lefekszel egy ágyra

Branült raknak a kezedbe ,valamikor a fejedre maszkot amitol elalszol,folyamat megy a branulbe az altato,nem fogsz felebredni

2022. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Semmire sem fogsz emlékezni. Előtte, még öltözés közben kapsz egy szem tablettát, és onnantól kezdve már nem emlékszel semmire.
2022. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell félni attól, hogy nem fogsz tudni elaludni. Észre sem veszed, és már alszol. Emlékezni se fogsz rá, hogy aludtál el, és mikor.
2022. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Kétszer altattak. Fogalmam sincs, az első egy kisebb műtét volt, ott lábon mentem be, arra emlékszem, hogy beadták az altatót, majd arra, hogy vissza raktak az ágyba, a másiknál, hogy a kórteremből kitoltak, itt is a következő, hogy ágyba tesznek.
2022. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem veszed észre, elindul az infúzió, egy minutum alatt elveszted az eszméletedet, az ágyadban ébredsz fel. Ez nem hagyományos alvás.
2022. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Engem tavalyelőtt műtöttek, vénás altatással. Előtte nem kaptam nyugtatót vagy ilyesmit, a műtőben viszont amint azt hallottam, hogy eltalálták a vénámat és elindították bele az altatót, onnan kezdve már csak pár másodpercre emlékszem. Olyan nincs, hogy "nem tudsz elaludni", mert ez gyakorlatilag egy vegyszerrel történő elkábítás, bár közel sem olyan traumatikus élmény, mint ahogy ez hangzik. Nem éreztem közben egyáltalán semmit, utána is csak egy ideig kótyagos tőle az ember.
2022. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És altatásban akkor az ember nem is álmodik semmit? Ez akkor kb. olyan mintha elájulnék?
2022. jún. 10. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem emlékszel semmire az egészből.
2022. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Ágnes nővér szokott énekelni.
2022. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Mélyebb eszméletlenség, mint az alvás. A fájdalom sem tudatosul.
2022. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!