Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen fajta munkalehetőségeke...

Milyen fajta munkalehetőségeket kell elképzelnem ha informatikával fogok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szerintem megvan hozza az érzékem, az egyetlen gondom az, hogy jelenleg nem sok motivációm van, mert azt se tudom, hogy mit tudok kezdeni a tudásommal. Már több idegen kifejezést hallottam, de azok nem mondanak semmit, így igazából semmi garanciám nincsen arra, hogy egyáltalán érdekelni fog ez a téma magasabb szinten. Nem arra szeretném alapozni a jövőtervem, hogy élveztem azt a kb 20 órányi alap programozást amit eddig csináltam.


Szóval az IT nagyon sok dolgot magába foglal, de egyik részével se vagyok tisztában. Van esetleg valami forrás, oldal ahol tudnék informálódni? Esetleg valami fórum? Vagy ez majd az egyetemen tisztázódik?


És, egyébként a nyers programozáson kívül van még más útvonal? Például ha érdekel a 3D modellezés, azzal tudnék valamit kezdni? Vagy bármi más.



2021. febr. 18. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Motiváció nélkül megette a fene az egészet...
2021. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Látom megragadt a lényeg. Pont hogy szeretnék találni valamit ami iránt lelkesedni tudok, de nem tudom hogy hol induljak el.
2021. febr. 18. 00:21
 3/9 A kérdező kommentje:
A semmi nem tud motiválni
2021. febr. 18. 00:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon széles a skála kb az egyszerű általános iskolai rendszergazdától a a gyorstalpalót végzett örök juniorokon keresztül a senior programozókon át a projekt és team managerekig, architectekig, de akár még a Business Analyst is tud ide tartozni, vagy a Data science. Vannak technikai, management és kreatív ágak, mint mondjuk a Design. És van az IT szolgáltatószektor is, millió networkössel, service designerrel, és ott is a management ágak, mint az ops management, service management és még ezer más.


Mindhez eltérő mennyiségű és minőségű IT tudás kell, és adott esetben valami más, ami kiegészíti.


Egy salary guide pl el tud igazítani, hogy kb milyen munkakörök vannak, és hol állnak azok a hierarchiában. Haysnek, Reednek tuti van ilyenje. Utána meg utána lehet nézni az egyes poziknak, hogy pontosan mit takarnak, keresni Linkedinen jobdescriptiont pl.

2021. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz a kérdésedre válaszolni, mert kb. bármilyet elképzelhetsz.

Olyan széles skálán mozognak és olyan sok területen, hogy nehéz azt mondani, hogy mindenképp azt fogod csinálni, hogy...

2021. febr. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az IT egy olyan széles terület, mintha azt mondanád, hogy valaki az egészségügyben dolgozik. Millió lehetőség van.
2021. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg szenet kell majd lapátolnod.
2021. febr. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A négyesnek köszönöm szépen a választ, és a példákat. A többivel nem sokra jutottam, én is teljesen tisztában vagyok azzal hogy széles a skála, azért tettem ki a kérdést, hogy hátha valaki tud ajánlani valami helyet ahol megtudok ismerkedni ezzel a hú de széles skálával. Ahogy már említettem, deb gondolom az IT szektorba nem kell szövegértés :)
2021. febr. 19. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

"azért tettem ki a kérdést, hogy hátha valaki tud ajánlani valami helyet ahol megtudok ismerkedni ezzel a hú de széles skálával"

Ja, hoyg erre gondoltál, sosem gondoltam volna.

Ajánlom az internetet, ott meg tudsz vele ismerkedni. De gondolom középiskolások még nem ismerik az internetet, ezért voltál bajban.


"Ahogy már említettem, deb gondolom az IT szektorba nem kell szövegértés"

Az mondjuk pont kell, csak az is kell, hogy képes legyél önállóan megoldani a feladataidat, pl. ne gyakori kérdésre írd ki, hogy egy 20 oldalas essay-re van szükséged az informatikai állásokról, hanem a google segítségével kikeresd ezt.

2021. febr. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!