Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezebb fizikai munkától...

Nehezebb fizikai munkától meddig tart az általános kimerültség?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem lett ami már nehezebb fizikai munkának számít. Most úgy alakult rögtön az elején, hogy lett 5 pihenőnapom 3 ledolgozott munkanap után.


Most az 5. pihenőnapomon is még általános fáradtságot érzek magamon. Persze az elmúlt 5 nap is folyton kellett mennem ügyet intézni és mozgásban voltam.


De nem tudom, hogy ez a kimerültségérzet természetes vagy sem?


44 éves vagyok, 12 órában dolgozom, enni-inni keveset és rövid ideig tudok csak munkaidőben, ha azt akarom, hogy a munka el legyen végezve. Éjszakai műszak is van.


A munkaterületen kb. 30 fok meleg van és sokat kell pakolni és járkálni. Dehidratáció alap minden nap ott.


És nem tudom, hogy ez természetes, hogy 5 nap után is fáradtabbnak érzem magam?

Nem lenne jó, ha a következő 5 napban "kidőlnék" munka közben... Kínos lenne.


Ráadásul az apósom hazahozott egy kellemetlen vírusos torokgyulladást. Lehet a vírus is gyengít? (Nem kaptam el, de egy háztartásban élünk így biztos kapok én is a vírusból).


Hozzá lehet ehhez a munkakörülményhez szokni ennyi idősen, és ha igen akkor az mennyi idő? Vagy ne is reménykedjek és hosszabb távon csak az egészségem rovására fog menni az egész?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2022. jún. 13. 13:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Azóta nekem is beállt egy szintre. De ez hosszútávon súlyos egészségkárosodást okoz (fizikai terhelés minden változata, mentális terhelés, éjszakázás és a 12 órázás így együtt főleg). Visszafordíthatatlant. És meg se fizetik!! Egy ilyen munka minimum 300 ezer nettó kéne legyen alapbér szinten.


Én is úgy tervezem, hogy maximum 1 év, esetleg másfél év...

Ettől csak hamarabb fejezem be.


Itt csak az a baj, hogy errefelé nem nagyon van választék munkahelyekből, főleg ha nincs protekciód.


Ezért lesz az hosszú távon, hogy elköltözök innen.

2022. júl. 6. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!