Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezebb fizikai munkától...

Nehezebb fizikai munkától meddig tart az általános kimerültség?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem lett ami már nehezebb fizikai munkának számít. Most úgy alakult rögtön az elején, hogy lett 5 pihenőnapom 3 ledolgozott munkanap után.


Most az 5. pihenőnapomon is még általános fáradtságot érzek magamon. Persze az elmúlt 5 nap is folyton kellett mennem ügyet intézni és mozgásban voltam.


De nem tudom, hogy ez a kimerültségérzet természetes vagy sem?


44 éves vagyok, 12 órában dolgozom, enni-inni keveset és rövid ideig tudok csak munkaidőben, ha azt akarom, hogy a munka el legyen végezve. Éjszakai műszak is van.


A munkaterületen kb. 30 fok meleg van és sokat kell pakolni és járkálni. Dehidratáció alap minden nap ott.


És nem tudom, hogy ez természetes, hogy 5 nap után is fáradtabbnak érzem magam?

Nem lenne jó, ha a következő 5 napban "kidőlnék" munka közben... Kínos lenne.


Ráadásul az apósom hazahozott egy kellemetlen vírusos torokgyulladást. Lehet a vírus is gyengít? (Nem kaptam el, de egy háztartásban élünk így biztos kapok én is a vírusból).


Hozzá lehet ehhez a munkakörülményhez szokni ennyi idősen, és ha igen akkor az mennyi idő? Vagy ne is reménykedjek és hosszabb távon csak az egészségem rovására fog menni az egész?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2022. jún. 13. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Hűha! 😮😮😮
2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát kb egykorúak vagyunk, de én már a harmadik nap végén húznám a szalagot este.. nem érzed hogy el akarsz ájulni a fáradságtól? Már csak a cukrod ingadozás miatt is. 12 óráztam én is annó konkrétan nem láttam a fáradságtól. Te még jól is bírod.

Jön a nyár, negyven fok lesz, akkor mit fogsz csinálni :( ez már balesetveszélyes is lehet egy idő után, a fáradságtól bármi történhet inkább attól kellene félned. Nem irigyellek. :(

2022. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
30 fokban végzett nehéz fizikai munka esetén a munkáltatónak törvényi kötelezettsége védőitalt (hideg víz) és klimatizált pihenőhelyiséget biztosítani. 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről
2022. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.


De ehhez a terheléshez 44 évesen mennyi idő alatt lehet hozzászokni?

2022. jún. 13. 17:07
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Változó. Van, aki soha nem szokik hozzá.
2022. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Senior Séf ***** válasza:
93%
Ilyen munka mellett se normális, ha másnapra nem tudod magad kipihenni. A test energiaközpontja a mellékvese. Én első körben nézetnék egy kortizolszintet, aztán nagyon meggondolnám, hogy van-e az a pénz, ami megér egy-két jóképű autoimmun betegséget.
2022. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Az sem mindegy hogyan étkezel. Nekem könnyű fizaki munkám van de egésznap talpon vagyok meg edzegetek mellette. Tehát több vitaminnal meg tápanyaggal kell ellátni a szervezeted. Mindenképpen centrum vagy béres csepp + mandula, pisztácia. Meg nyílvan igyál eleget.
2022. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


6-os válaszolómnak: Másnapra azért pihentebb vagyok mint amikor lefekszem, de nem teljesen kipihent, minden nappal kicsit fáradtabb és fáradtabb. Legalábbis eddig.


De stresszes is vagyok és rosszalvó. Lehet ezek is belejátszanak... Ha ezek javulnának és ha hozzáedződnék akkor talán jobb lenne...?


Autoimmun beteg több rokonom és családtagom. Akkor ez a testi lelki nyomás kiválthat akár daganatot, gyulladásokat stb is?


7-es válaszolómnak: én is edzek különben már jó ideje. Igazából csak meglepődtem, hogy edzés mellett is van ez a szintű fáradtságérzet. De a stressz és a rossz alvás is sokat elvesz.

Igen az étkezésre már most rá tudtam kicsit hangolódni és változtatni jobb irányba. Szedek vitaminokat is, direkt ezért vettem többfélét is.


Remélem - ha tökéletes pihentség nem is lesz 2 munkanap között -, de azért nem fogok az utolsó munkanapra fizikálisan összeomlani...


Ezért is tettem fel a kérdést, hogy lehet-e valamelyest idomulni testileg ezekhez a körülményekhez ennyi évesen és rossz alvással meg a stresszesebb habitusom miatt?


A kollégáim azt mondták hozzá fogok szokni, tényleg őszintén mondták.

2022. jún. 14. 15:21
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
50%

Fogalmazzunk úgy, kérdező, hogy az IZMAID hozzá fognak idomulni a megnövekedett terheléshez. Ez azonban nem egyenlő azzal, hogy TESTILEG hozzászoksz, hiszen a mellékveséd ugyanúgy a tested része, mint a bicepszed. Csak egy "kicsivel" fontosabb része.

Miért is? Mint mondtam, itt található a test energiaközpontja, itt termelődik ugyanis a kortizol. Ez egy antistressz hormon, ami ugyanakkor a pörgést, a munkabírást, a harci szellemet is erősíti. Amíg jelen van. Ja és amíg jwlen van, nem engedi érvényesülni a melatonin nevű, alvást segítő hormont, ezért vagy rossz alvó.

Ha kicsit lejjebb ásunk, azt fogjuk találni, hogy akárcsak a családod néhány tagja, te is autoimmun folyamatban szenvedsz, noha ez eddig nem lett diagnosztizálva. Baromi nehéz tetten érni, hiszen a dolog mibenlétéből kifolyólag bárhol, látszólag teljesen összefüggéstelen apró tünetekkel kezdődik. Az állandó magas kortizolszint ugyanis mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és gyakorlatilag a test bármely szervében gyulladásokat idéz elő. A doli erre gyulladáscsökkentőt ír fel neked, ami talán leviszi a gyulladást, de...

Minden nonszteroid gyulladáscsökkentő erősíti az áteresztő bél szindrómát, ami előidézte a magas kortizolszntet. Tehát ördögi körforgás indul be.

De minden rosszban van valai jó. Az autoimmun betegségekben pl az a jó, hogy elég komoly pofonokat oszt ahhoz, hogy észrevegye az ember; valamit nem jól csinál. Így mg idejében változtatni tud, mielőtt daganatos betegségekre váltana a dolog.

2022. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Én is dolgoztam hasonló munkahelyen, egy hőkezelő üzemben.

3 nap munka, utána meg 3 nap pihenő, mind ezt napi 12 órában.

Én különböző vitaminokkal tudtam szintre hozni, de még így voltak problémáim. 1 év után ott hagytam. Azóta csak nappalos munkát végzek, és rengeteget javult az egészségi állapotom.

2022. júl. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!