Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanásos bőrre gyógyír?

Pattanásos bőrre gyógyír?

Figyelt kérdés

Erősen pattanásos, zsíros, gyulladásra hajlamos (elvileg nem aknés) bőrrel mi a teendő? Régóta megvan, és csak jön, és jön.

Most 2 gyógyszert kaptam amire rádumáltak, de gondolom itt megkérdezem h mi a vélemény róla.


Tenutan 50 mg


vagy


Tigecyclin Wolf


Vagy egyéb alternatív megoldások? A válaszokat előre is köszönöm :-)


2010. szept. 19. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
én szedtem tenutant, segített is, ha normális pattanásod van. Nekem pár év múlva valamitől felborult a hormonháztartásom, na akkor már semmi nem segített, csak a roaccutan... az a lényeg, hogy kezeld és ne nyomkodd, mert nekem hegek maradtak utána!
2010. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Roaccutant szedtem évekkel ezelőtt. Most allergia miatt lettem újból pattanásos, de ez már nem olyan vészes, hogy gyógyszert kelljen szedni. Dalacin emulziót használok, ez ilyen krém szerű, és nagyon hatásos.


Szerintem aki egy sikeres gyógyszeres kúrát végigcsinál annak már nem kell szenvednie többé, hacsak nem hozza ki valami: pl. mint nekem az allergia, bár ettől nem olyan hagyományos pattanásaim lettek.

2010. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Akneroxid 10. Ezt próbáld ki. Nekem semmi más nem segített. Én már mindent próbáltam. Recept nélkül is kapható.
2010. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor most elmondok egy ősi trükköt.

Van mindenféle himihumi pattanás elleni kenőcs, amiknek az eredménye olyan amilyen.

Ezzel szemben a legjobb megoldás az, ha átlagos SZAPPANNAL (nem tusfürdővel!) megmosod a bőrödet. Direkt a "rossz" szappanok a legjobbak, mert itt most direkt az a lényeg hogy minél jobban szárítsák a bőrt!

Egy egyhetes ilyen "szappankúra" után eltűnnek a pattanások. (Mivel a pattanás mindig a zsíros bőrön telepszik meg!)

Egy próbát hidd el hogy megér!

2010. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én esténként letisztítom az arcom lemosóval, majd bepúderezem vékonyan kamillás baba hitőporral, - ez nyomkodás után is be szokott válni(arcmosás után akkor is), ha viszont kezdenek szaporodni, akkor veszek Zynerit-et, és attól 2 nap alatt kivirulok, utána még vagy 1 hónapig kell használni, és a hatása még legalább 2-ig tart!!
2011. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!