Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni hetek óta ....

Nem tudok aludni hetek óta . Nem bírom tovább . Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Eljutottam arra a pontra, hogy napi 2.5 óra alvásnál nem megy több . Sose voltam jó alvó de az elmúlt hónapokban alig alszom ez odáig fajult hogy egy hete nem tudok aludni szinte semmit . Nem tudok koncentrálni, így nézek ki mint egy 80 éves öreg , meg akarok halni, nincs már türelmem semmihez , ingerült vagyok és megint csak meg akarok halni. Szédülök egész nap , amikor aludni kellene kipattan a szemem . Nem bírom tovább . Próbáltam bevenni mindenféle alvást segítő szert, gyogynovenyest, nyugtatót, relaxalast de semmi se segít . Ha el is alszok felriadok, remalmaim vannak , arra kelek hogy kohogok és fulladok .Megvan azért talán az oka lelkileg is elég keményen , mert van olyan probléma az életembe amire nem találok megoldást . Mit tegyek ?
2022. júl. 2. 02:07
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld magad este lefárasztani, pld. sporttal. A problémával foglalkozni kell, olyan nincs, hogy nem találsz rá megoldást. A háziorvosoddal beszéld meg, hogy írjon fel 1 doboz altatót, ideiglenesen az segíteni fog, és ha sikerül kialudni magad a közérzeted is jobb lesz.
2022. júl. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legfőképp a kiváltó okot kellene orvosolni. Akár pszichológus segítségével is.
2022. júl. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Lelkileg a kiváltó ok kezelése, szomnológust is felkereshetsz. Alvásvizsgálatot is tudnak csinálni.
2022. júl. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt pszichológus, másrészt bio melatonin. Gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül, nekem segitett bár én is nagyon nehezen alszom, ezzel

Sikerült emberi szintre tenni. Hátha neked is segít. Ezen felül ha módodban áll mindenképp ajánlom a pszichologus dolgot, a leirasod alapján szükséged van rá .

2022. júl. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezen a fázison mentem keresztül télen. Felkerestem szomnológust, altatót adott legnagyobb döbbenetemre. Aztán pszichiáterhez irányított, ő tud adni olyan bogyót ami segít. Plusz ha kell terápia. Imádom az olyan megjegyzéseket, hogy sportolj, aki ilyet ír fogalma sincs mi ez.
2022. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felteszem, itt vannak a háttérben meghúzódó egyéb gondok. Most mennyi idős vagy valójában? Suli és/vagy a munka mennyire készít ki? A mindennapokban mivel foglalkozol?

Lehet, olyan az életviteled...

2022. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szomnológust én azért javasoltam, mert ha az alvásvizsgálat ki tud mutatni gyógyszerrel is kezelhető alvási problémát, akkor azon tudnak segíteni.
2022. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy nagy túrót, csak azt mutatja ki igazán akinek alvási apnoéja van vagy valami fizikai elváltozás. Ha valakinek valamilyen más oka van az alvásproblémának azon pont nem segítenek.
2022. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
erintem ezt így általánosságban nem biztos hogy ki lehet jelenteni.
2022. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Láthatják mennyi mély alvás volt, töredezett -e az alvás, vannak -e felriadások, lábmozgás vagy bármi (apnoé is ideértve), ami felébresztheti az illetőt, megzavarva az alvást.

Arousal (ami ott szintén megjelenik) lehet hogy enged valamire következtetni.

2022. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!