Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi célokra halál után...

Orvosi célokra halál után felajánlani a testet csak budapestieknek lehet?

Figyelt kérdés
2022. júl. 7. 20:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Hogy érted az orvosi célokat?

Ha arra gondolsz hogy donorként a szerveidet, azt nem kell felajánlani, alapból használhatják ha életedben nem nyilatkozol másként.

2022. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy egy veszprémi nem kaphatja meg a vesédet?

Miért?

2022. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem a szerveim felajánlása hanem a testem orvosi célokra. Boncolást gyakorol ilyesmi.

Én egy zala megyei városba élek. És arra voltam kiváncsi h igy ia felajánlhatom vagy csak ha pesti vagyok?

2022. júl. 7. 21:12
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

"alapból használhatják ha életedben nem nyilatkozol másként."


Alapból tudtommal pont nem, csak ha direkt nyilatkozik róla, mivel jogilag nem tehetik meg.

2022. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok, meg találtam az erre vonatkozót, tényleg csak ellene kell nyilatkozni, ha nem akarja valaki:


[link]

2022. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Ja, hogy az egyetemen lehessen a műtéteket gyakorolni, stb!

Szerintem bármelyik orvosi egyetemet keresd meg, kevés testük van, biztos örülnének neked.

2022. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%

5

Ez elég szomorú; pont fordítva kellene lennie... Aki akarja, felajánlja a szerveit. De az emberek 99,99 százalékának fogalma sincs a jelenlegi megengedő szabályozásól...

2022. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel kapcsolatban egyik orvosi egyetem anatómia intézetét keresd fel!
2022. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
7es, szerintem is az lenne jobb, de gondolom direkt van így, mert ha nem foglalkozol vele, az így olyan, mintha bele mentél volna.
2022. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

9

Hát igen, pontosan ez az; pedig a kutya sem egyezett bele... Megérne egy ombudsmani vizsgálatot...

2022. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!