Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium túladagolás? Nagyon...

Magnézium túladagolás? Nagyon félek (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Magnézium pezsgőtablettát szoktam inni, napi kettő a max belőle, de valamiért elfelejtettem, hogy kettőt ittam, ezért most ittam egy harmadikat mellé.


Lehet valami bajom belőle?

Neten itt olvasom az infarktust meg ezeket.

Köszönöm szépen


2022. júl. 13. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen szabadon kapható akármikkel nem tudod komolyan túladagolni, a legrosszabb esetben hasmenésed lesz.

Ahhoz, hogy tényleg baj legyen belöle, olyan mennyiségek kellenének, amit nem tudsz egyszerüen elfogyasztani pezsgötableetával.

2022. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem lesz bajod tőle. Ezekből nagyon minimális mennyiség szívódik csak fel.
2022. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy az előttem szólók mondták. Max hasmenés. Nekem már volt, víz állagú de nem fájt. Öregek otthonában szokták használni pont ezért székrekedés ellen, ha a normális gyógyszer nem mehet a többi gyógyszer miatt.
2022. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ment a 100% 😊
2022. júl. 13. 21:23
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
32%
Mondjuk pont a pezsgőtabletta jól felszívódik, mert oldódáskor citromsavval reagálnak a magnéziumvegyületei, így oldott magnézium-citrát keletkezik, ami jól hasznosul. Ráadásul eléggé nagy dózisú is. Szerencsére nem fenyeget vele a túladagolás veszélye így sem. Eleve egy csomó élettani folyamathoz kell, aztán meg a magyarországi lakosság eléggé magnéziumhiányos is. Ha meg már az első kettőt “elfelejtetted”, akkor valszeg nem hajt meg, mert az akkor van, ha a pillanatnyi kapacitást meghaladja az adag. Ha elosztva nyeled le, akkor van ideje az emésztőrendszernek feldolgozni. Persze azóta erre biztos te is rájöttél, csak érdemesnek láttam pontosítani itt pár dolgot.
2022. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!