Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki szedte már covidosan a...

Valaki szedte már covidosan a FAVIPIRAVIR-t?? Mellék hatások voltak? Tényleg hatásos, segít? Én félek ettől a kísérlet gyógyszertól😕😕

Figyelt kérdés
Segítsetek :( pánikba estem teljesen
2022. júl. 27. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha enyhe tüneteid vannak akkor nem kell szedni.
2022. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Favipiravir nem kísérleti gyógyszer, a hatóanyagot a 2010-es évek közepe óta alkalmazzák antivirális szerként. A COVID-fertőzésben történő alkalmazásra kapott kísérleti engedélyt, egyszerűen azért, mert egy normál engedélyezési folyamat 3-4 év (ez egyébként folyamatban van). Egy biztonságos készítményről van szó, ártani nem árt (nyilván lehetnek mellékhatásai, de igazoltan biztonságos), szóval ne félj tőle!


Én szedtem, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam. Hogy mennyire hatásos, azt nem tudom (nem volt kontrollcsoport ugye), de én enyhén vészeltem át a fertőzést.

2022. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem én is és a feleségem is. Állítólag akkor van értelme, ha még a betegség elején vagyunk. Mellékhatást nem tapasztaltunk, a hatását meg nem tudom megítélni, mivel nem lehetek a saját kontrollcsoportom, így nem tudom, hogy mi lett volna nélküle. Minden esetre viszonylag könnyen átvészeltük a betegséget, csak sokáig tartott és a végére valami bakteriális felülfertőződés is történt, úgyhogy antibiotikum kúrával fejeztük be.
2022. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nekem háziorvos fel sem ajánlotta. Elvileg ha nő vagy és tervezel babát a közeljövőben nem ajánlott,meg persze ha enyhe tünetek vannak.
2022. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%
Mutáns, eldeformálódott gyerekeid születnek tőle. Van róla egy pár orvosi cikk a neten.
2022. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!