Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hullik a hajam, nektek mi...

Hullik a hajam, nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Utóbbi egy évben hullik a hajam, legalábbis én jóval kevesebbnek érzékelem mint amilyen volt és biztosan kevesebb is érzetre formára. Főként a homlok halánték vonalán érzem a hajam gyengülését/elvesztését. Kopasz foltjaim nincsenek, sok a babahaj továbbra is, viszont kevéskének érzem két oldalt a hajam. Főleg akkor ha esetleg nem középen választom el hanem féloldalasan. Szerencsére még így is sok hajam van, de szeretnem ha kétoldalt halánték vonalban is dúsulna.


Másnak volt esetleg hasonló problémája? Hogyan dúsult vissza a haja?


Valószínűleg nekem a korábbi sok stressz és szorongás sem tett jót meg a covid19 betegség sem. Viszont láttam sajnos FB csoportokban covid utáni hajhullásokat és két kezem összeteszem ,hogy nekem nem ilyen mértékű volt…


Köszi a válaszotokat! :)



2022. júl. 30. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem Rabócky Gyöngyi segített még évekkel ezelőtt, akkor nekem is egy vírusbetegség miatt hullott marokszámra, meg a fejbőröm sem volt egészséges. Nem egy-két hónap, inkább fél év alatt, de rendbejött, sajnos a hajlamom megmaradt a hajhullásra.

Drágák a hajgyógyászati szerek, arra készülj fel, de Gyöngyi nem akart mindjárt húszfélét rám sózni (ellentétben más hajgyógyásszal), olyan vitamin stb. pótlást javasolt, amit normál patikában vagy bárhol megkapok, sima babasampont (ami kb. életem legolcsóbb samponja, azóta is azt használom évek óta), és fontos az is számára, hogy bizonyos kivizsgálásaid meglegyenek, úgy tud igazán segíteni. Nekem pl. pajzsmirigy alulműködésem is van. De ha elmész hozzá, úgyis mondani fogja, hogy mit kellene megnézetned.


Az immunrendszeredet mindenképpen próbáld erősíteni, amíg eldöntöd, hogy hova fordulj a problémáddal. Biztos fognak javasolni neked itt különböző hajregeneráló készítményeket, mert mindenkinél más válhat be, rengeteg féle ilyen szer van. Van, ami jó lehet, van, ami semmit nem ér, van, amit mások agyon dicsérnek, de neked nem válik be... Sajnos elég sokat tapasztaltam hajhullás témában már azelőtt is, hogy Gyöngyihez elrángatott a férjem. (Csalódtam korábban más hajgyógyászban, azért kellett elrángatni hozzá.)

2022. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hullot elég sokáig elég sokat. Nagyon kellemetlen volt. Még kopaszfoltom is volt, kettő is. Az igazolványképemen sajna látszik is.

Nekem ez vált be: Napi két szem Hair Bunny tabletta/12 ezer forint, de megéri/ két hónapig szedtem, Bánfi hajszesz(mai napig használom heti egyszer, és 40 percet hagyom a hajamon), Plantur 21 sampont. A tördezett hajamra pedig van ilyen banásos hajpakolás, a DM-ben lehet kapni, 95%-ban termeszetes, azt raktam a hajamra. A vitamin mellett pedig vasbort ittam minden nap egy evőkanàllal. Hála az égnek kb egy hónap után már más emberek észrevették azt, hogy másabb a hajam, és akkor már hajmosásnàl csak egy pár szál hajam hullott ki. Azóta már sok a babahajam is.

Tudom ezeket ajánlani. Nekem ezek jöttek be, de én előtte 2,5 évig harcoltam a hajhullás ellen(sajna atópiás dermatitisem van, aminél előfordulhat ilyen mértékű hajhullás+nagyon durva korpa is, az is volt nekem). De már korpàm sincs, a Bànfi teljesen felszàmolta a korpàt a fejbőrömön.

2022. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!