Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seprű vénák ellen mit lehet...

Seprű vénák ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Lézeres kezelés vagy szkleroterápia.

(Utóbbi ilyen érmegszüntetős injekció dolog, nekem az volt ,

Nem fájt csak lila volt utána mint egy hematoma.)

A probléma az velük hogy visszajönnek...

Igyál sokat(!) , C-vitamin, törekedj arra hogy híg legyen a véred és vadgesztenye krémet is használhatsz rá a kezelés után, de ezekkel is csak késleltetni lehet :(

2022. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem durva még az eset, csak nem szeretnék újakat, mit lehet csinálni hogy ne jöjjön ki új?
2022. aug. 12. 14:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert most az egyik lábamon a térdem mögött 2-3 kb 1cm elérő lila csik illetve egy 1-2 fél cm T se erő el. Máshol meg nagyon áttetszően pár mm es csík van ami egyszer jobban látszik máskor kevésbé, de nem olyan durván mint azok a csíkok amíg 1cm. Már egy féléve vettem észre, nem nőtt semmit, csak a meleg miatt a kitágult erek jobban látszanak. Kenegetem kenőcsökkel, ittam tablettát rá csak sajnos kiderült hogy alegias vagyok rá és így 1,5 hónapja nem szedem és így jobban lehet kijött. Nem tudom lehet rá valamit sportolni?
2022. aug. 12. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért javasoltam első körben a C vitamint mert az erősíti az érfalat is hígítja a vért.

A nők alapvetően hajlamosabbak rá.( Forró fürdők, és az ösztrogén miatt leginkább)

Ha esetleg szedsz fogamzásgátlót akkor az még jobban előhozza az érbetegségeket.( Bár van akinek cseppet sem)

Nem tudom hány éves vagy különben, de megemlítek egy vény nélkül kapható jó vérhigítót: Astrix


Sportolni pedig semmi megterhelő igazából ( pl. futás, súllyal guggolás)

Hanem olyasmi ahol a testsúlyod nem terheli le túlzottan a lábaidat ( úszás, kardio)

Koleszterin dús ételeket , dohányzást elkerülni

Nem tudom mit mondjak még ,De hátha valaki még hozzátesz ehhez :)

2022. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

22 leszek, eleve világos a bőröm minden ér így jobban látszik lehet korábban is volt már ilyen a lábamon de még nem láttam.

Arról tudok hogy egyik lábamon évek óta látszik 2db zöld vena részlet (kb1cm vagy annyi sem) Valószínűleg hajlamos vagyok rá mert anyának van, de a covid lezárás után kezdődött, mert online oktatás miatt sokat ültem.Zuhanyoznii szoktam, Nem szedek fogamzásgátlót, nem dohányzom. Nem szedek gyógyszereket. Nem sportolok megerőltetőt, inkább futok vagy sétálok, tánc. És vékony vagyok, koleszterin dust ételeket azt meg megvizsgálom jobban. Egyébként a C vitaminbol sok van a szervezetemben, akkor verhigitot kipróbálom. Köszönöm szépen a segítséget 😄

2022. aug. 12. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!