Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Pár hete kaptam egy új gyógyszert, aminek az a kedvezőtlen mellékhatása van, hogy megy tőle a hasam. Az első hetében szedtem mindennap hasfogót, mert hát....hát igen, első napon ért egy kis meglepetés, nem kicsi. A vilin foltos lett a bugyim hirtelen úgy megcsikarta a hasamat és nem tudtam elégge tartani.😅😅 Azóta nem merek hashajtó nélkül elindulni melóba. Hétvégén voltam nélküle, ment egyből mint a segély a kissebbségnek.

Ma próbáltam meg megint hasfogó nélkül, de bérve a munkahelyre utolért a baleset...Nem bírom ezt a helyzetet...belegondolok, hogy lehet még hetekig ez lesz, leizzadok még a gondolattól is, oltári kínos volt a fos*s bugyimmal eljutni a wc-ig....Ez ha még hetekig tart azt nem bírom ki, már emiatt szorongok, hogy csak nehogy menjen a hasam a munkahelyen! A gyógyszer tájékoztatója szerint a mellékhatások hetekig fennállhatnak, míg be nem áll a cucc. Estére nem tudom szedni, mert nem tudnék tőle aludni.

Mit tudok tenni szerintetek? Nem szedhetek hasfogót hetekig, hónapokig, míg beáll a gyógyszer.



2022. aug. 13. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már az első nap után abba hagytam volna a szedését!!


Nemhogy hetekig fosatni magad...


Beszélj egy dokival, hogy mivel lehetne helyettesíteni vagy ne szedj semmit, ha nem életbevágó.

2022. aug. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem miért nem szóltál még a dokinak és kérj másik gyógyszert.
2022. aug. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"doktornő/doktor úr, a mellékhatás annyira zavaró hogy nem tudom tovább szedni".
2022. aug. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez csak a fosós bugyi fétises, egy másik kérdése a ffiak egészségében van :D
2022. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régebben is szedtem már hasonló gyógyszert, de másik fajtából. Az is mellékhatásként hasmenést okozott, de mivel távoktatásban voltam és nem nagyon mozdultam ki, ezért elviseltem, 2 hónap alatt eltűnt, meg nem ment durván akkor se a hasam, valamikor kifejezetten semmi nem volt. Csak ez ilyen kiszámíthatatlan, ezért szorongok ennyire. Orvos szerint is elmúlik. Ha másik gyógyszert kérnék is hasonló lenne valszeg az előző tapasztalataimból kifolyólag. Egyek több rostban gazdag élelmiszert, vagy mit tegyek?
2022. aug. 13. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem szednék olyan gyógyszert, ami ilyen durván hasmenést okoz. Mindenképp doki.
2022. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De mindegyiktől fog menni a hasam, csak idő kell neki, hogy elmúljon ez a mellékhatás.
2022. aug. 13. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!