Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz ezekről az...

Mit gondolsz ezekről az értékekről?

Figyelt kérdés

168 cm, 65 kg és 23 éves vagyok, nő.


Az alábbi adatokat mértem ma egy ismerősöm mérlegén:

Fehérje 15,2 %

Alapanyagcsere 1322 kcal

Testzsír 32,9 %

BMI 23,1

Izom 41,24 kg

Víz 47,9 %

Zsigeri zsír 5

Csonttömeg 2,62 kg


Kb 1 hónapja kezdtem el edzeni, leginkább comb és fenék hangsúlyos gyakorlatokat csinálok. 2 naponta fél órát tudok erre szánni, ezzel olyan 200-300 kalóriát szoktam elégetni. Mellette a munkába, boltba járást kerékpárral intézem, bár ez nem nagy táv. Az étkezésre már régóta próbálok odafigyelni, így lement már 10 kg. Nagyjából 1200-1500 kalóriát eszek egy nap. Nem eszek kenyeret, péksüteményeket, más édességeket sem. Viszont fogyasztok tésztát, krumplit, rizst, de ezekből nem sokat. Zöldségekkel kompenzálok. Húst is eszek leginkább szárnyasokat. Cukrot nem használok, csak ha főzéshez szükséges minimálisat. Egyébként folyékony édesítőt teszek, amibe tudok. Sűrítést mindig az adott étel turmixolásával csinálom, nem habarok, nem rántok. Csak vizet, teát, illetve limonádét iszok. Nem szedek táplálékkiegészítőket.


Hogyan tudnék még ezen javítani? Mit gondolsz a fenti értékekről?



2022. aug. 17. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A testzsír szerintem egy kicsit sok
2022. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A folyékony édesítő az már eleve szar, (!Hízhatsz is tőle) helyette juharszirup vagy méz kellene, aminek ugyan magas a kalóriatartalma és ez ijesztőnek tűnik, de mivel édesebb, mint a cukor,kevesebb kell belőle és természetes, antioxidánsokban gazdag.


"Nem eszek kenyeret, péksüteményeket, más édességeket sem."


Azért nehogy már ne lehessen olyan kenyeret találni, ami kiváltja a fehérkenyeret. Rozskenyér? Teljes kiőrlésű?


Az édességről: A csupa gej tejcsoki valóban egészségtelen, de néha egy -egy kocka magas 70 % os kakaótartalmú étcsoki nem árt, tekintve a magas antioxidáns tartalmát, amik csökkentik a vérrögök képződését, elősegítik az erek ellazulását, így fontos szerepet játszanak a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében.


Nem azért híznak az emberek, mert sokat esznek, hanem, mert több kalóriát visznek be , mint amennyit elégetnek. Gyakorlatilag ehetsz bármit, ha lemozgod. A hirtelen fogyással vigyázz, mert árthat a belső szerveknek.


"naponta fél órát tudok erre szánni, ezzel olyan 200-300 kalóriát szoktam elégetni"

2-300 kcal-t kevesebb idő alatt is elégethetsz. pl.: Speedfitnes , kocogás.

Sőt, az edzésed intenzitását és időtartamát amúgy sem árt változtatni, mert idővel túl monotonná fog válni és megunod.

2022. aug. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!