Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Post-Covid szédülés ellen tippek?

Post-Covid szédülés ellen tippek?

Figyelt kérdés

Február óta szédülök (nem az a klasszikus, inkább ilyen bizonytalanság/kómás érzés), post covid tünetnek tudták be, bár bizonyítottan akkor nem voltam covidos.


Háziorvosnál kezdtem, majd onnan szépen sorban tovább. Minden vizsgálat negatív lett: labor, MR, szívultrahang, neurológia.


Az utóbbin azt javasolta a doki, hogy folytassam a sportot, mert az is okozhatja. (Versenyszerűen sportoltam, napi rendszerességgel edzettem.)

Továbbá írt fel valami szédülés elleni gyógyszert, de nem szedtem. Nem vagyok híve, ha nem muszáj.


A helyzet továbbra is változatlan, néha jobb, néha rosszabb.


Valakinek van bármi tapasztalata ez ügyben?



2022. aug. 23. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért poszt-covid, mert nem akkor voltál covidos, amikor ezt mondták, hanem valamikor előtte. Értem én, hogy ha nem muszáj, nem vagy híve a gyógyszernek, de mégiscsak muszáj, ha itt kérdezgetsz...
2022. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

22/F, ez lemaradt.


Én azt vallom, hogy az okot kell megszüntetni, nem csak a tüneteket elfedni valamilyen gyógyszerrel.

2022. aug. 23. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy esetleg még elmehetnél fül-orr gégészetre is, mert az egyik ismerősömnek a fülében lévő kristályok váltották ki a szédülést. Olyan érzése volt, mintha másnapos lenne.


"Ennek a rövid ideig tartó szédülésnek az az oka, hogy, hogy a belső fülben található kalcium-karbonát kristályokból apró darabok szakadnak le és jutnak be a belső fül ívjárataiba. Ezek a darabkák nincsenek ott jó helyen, ingerlik a belső fül érzékelőit és teljesen összezavarják az idegeket, ezért érezzük ilyenkor azt, hogy forog velünk a világ."

2022. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam. Pont a hétre kaptam időpontot.

Mit csináltak ott vele?

2022. aug. 23. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor kapott a szédülésére gyógyszert és körülbelül 1 hét múlva teljesen jól lett.


Találtam egy linket erről: [link]

2022. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fül-orr-gégészet, ha ott minden rendben, akkor nyaki gerinc vagy vérkeringés probléma is lehet. Gondolom nyaki ér ultrahang nem volt, és az MR is agyi volt, nem nyaki gerinc.

Nekem nyaki gerinc eredetű szédülésem van, pont olyasmi bizonytalanságérzés, ahogy írod. A szédülés elleni gyógyszer csak akkor használ, ha annak megfelelő a probléma, de vannak olyanok, amiknek elég durva mellékhatásuk lehet (pl. a Nootropil, BPPV-s csoportban szinte csak negatív tapasztalatot olvastam róla).

Ha nyaki eredetű a dolog, akkor az edzés tényleg segíthet, tudok ajánlani neked főváros környékén olyan szakembert, aki terapeuta is és meg tudja mondani, pontosan milyen fajta edzés kell neked erre - de tényleg jó lenne kideríteni az okot, ha lehet.

2022. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is megjártam a fülészetet ezzel a problémával: semmit nem találtak. Adtak rá gyógyszert, amit nem mertem beszedni, mert a vérnyomásom összevissza ugrált akkoriban. Aztán eszembe jutott a Bilobil, hogy mintha annak is lenne ilyen indikációja, úgyhogy vettem egy dobozzal. Egy-két héten belül elmúlt a szédülésem. Én azóta is szedem, mert tök egészséges gyógynövény.
2022. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A helyzet szinte változatlan azóta is. :( tippek?
2023. jan. 19. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!