Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A narancsbőr el tud tűnni?...

A narancsbőr el tud tűnni? Mit tegyek, hogy ne legyen narancsbőröm!

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és egy kis narancsbőrt már észrevettem a combomon! Inkább akkor látható mêg ha a tükör eőtt állok és összenyomom a bőrt, de nem szeretném, hogy még jobban látható legyen! Mit kéne tennem? Heti két-három alkalommal edzek, ha megyek valahova, azt biciklivel teszem, ami nem kis táv, mert messzebb lakok a városközponttól egy olyan jo négy és fél kilóméterre! A táplálkozás az, amin változtatnom kéne! Több diétát is próbáltam már, mostanábam nem reggelizel, csaka kávémat iszom! A kávétól is lwhet narancsbőröm? Talán életmódot kéne váltanom?

2022. aug. 27. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Fotoshop tünteti el, mivel a teljes hibátlanság csak ily módon érhető el. Emberi lény vagy, biológiai entitás, nem egy módosított fénykép, s mint ilyen, nem lehetsz fényképszerű sem, csak mint élő lény, élő testtel, kisebb-nagyobb fizikai problémákkal.
2022. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
És ha a narancsbőrtől nem érzed teljesnek magad, akkor idővel lelkileg egészen össze fogsz omlani, mert a korral ennél csak több problémád lesz.
2022. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Inkább a kávét hagyd el, helyette egyél valami normális reggelit és igyál hozzá mondjuk egy teát.
2022. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

A nők több, mint 90%-nak van narancsbőre. Betegségként kezelik sokan, pedig bizonyos szintig teljesen normális. Rengeteg minden közrejátszik a kialakulásában, genetikától kezdve egészen az egészségtelen életmódig.

Eltüntetni elég nehéz, ha gyengék a kötőszöveteid, akkor majdnem lehetetlen. Persze javítani sokat lehet a helyzeten sok mozgással, megfelelő étrenddel, illetve a nyirokrendszert segítő különböző módszerekkel.

Te eleget mozogsz, ezzel nincs probléma. Ami az egészséges étkezést illeti, nem szükséges sanyargatni magad, ezzel csak azt éred el, hogy megunod egy idő után és jön a hirtelen falásroham. Ne hagyd ki a reggelit semmiképp, nem tesz jót! Esetleg a nasikkal lehet vigyázni, meg a nagyon zsíros vagy olajos ételeket számát lehet csökkenteni, de nem hiszem, hogy egy fejlődő szervezetnek valami eszméletlen szigorú diétát kéne követnie. Ha mégis emellett döntesz, hozzáértő ember segítségével diétázz, semmiképp se ilyen 1200 kcal/nap hülyeséget csinálj! És nem, egy kávé még nem fog megártani.

2022. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ki a reggelit, mert ha éhes maradsz, azt napközben visszaeszed, akár többet is, mint amennyit reggel ettél volna. 4,5 km biciklizés meg nem sokkal több a semminél, ha szeretsz bringázni, mehetsz bátran többet is - ettől nem valószínű, hogy eltűnik a narancsbőröd, de a közérzetednek jót tesz. Én 17 éves vagyok (szintén lány), rendszeresen sportolok, és minimális narancsbőr-kezdeményem nekem is van. Más szerintem nem is látja, én is csak akkor, ha nagyon nézem. Neked is hasonló lehet. Ha a súlyod rendben van, akkor ez alkati adottság lehet (mint a striák - nekem is van néhány, pedig nem fogytam vagy híztam, és nem is nőttem gyoran :/). Hány centi, és hány kiló vagy? Mit eszel egy átlagos napon?
2022. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Biciklizni szoktam nagyobb távolat is harmimc kilóméter szoktam olyan egy és negyed óra alatt! Nassolni maximum akkor szoktam ha barátokkal vagyok! 160 centi vagyok és 47 kiló
2022. aug. 28. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Normális, mindenkinek van.
2022. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
160 centihez 47 kg nem sok, sőt, inkább kevés. Ne akarj tovább fogyni semmiképp! Próbálj többet edzeni fenékre és lábra, ezzel formásodhatsz esetleg. És nem biztos, hogy el fog tűnni, de fölösleges görcsölni rajta, mert majdnem mindenkinek van és nem nézi senki.
2022. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2022. aug. 28. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!