Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen házi praktikákat+gyógys...

Milyen házi praktikákat+gyógyszereket ajánlotok bedagadt jobb láb ellen?

Figyelt kérdés

Édesapámnak nagyon be van dagadva a jobb lába,egészen végig,úgy értem,hogy a bokájától egészen a combjáig...


Nektek mi vált be,ilyen probléma ellen?


Linkelek egy oldalt,csak nem tudom,hogy jó ötletnek tűnik-e,köszönöm szépen mindenkinek az értékes hozzászólásait.



#gyógyszer #link #házi praktika #Dagadt láb egészen végig #nektek mi vált be ilyen esetben
2022. aug. 27. 17:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2022. aug. 27. 17:55
 2/11 A kérdező kommentje:

Váltott vizes fürdő

A meleg és a hideg víz váltogatása csökkenheti a kellemetlen érzéseket, a gyulladást, az ödémásodást, emellett pedig a vérkeringést is felpezsdítheti. Töltsünk meg egy-egy edényt (akkorát, hogy beleférjenek a lábaink) kellemesen meleg, illetve hideg, de nem jeges vízzel. Áztassuk a meleg vízben a lábunkat 3-4 percig, majd tegyük át a hideg vízbe egy percre. Ezt a cserélgetést ismételjük meg legalább öt alkalommal.


Az alábbitól,amit belinkeltem,szerintetek jobb,vagy rosszabb lesz(nagyon nem szeretném az utóbbit)...


Köszi mindenkinek,aki időt szán rá,és elolvassa+segít.

2022. aug. 27. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
És az orvos mit javasolt?
2022. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz minél előbb. Trombózis is lehet.
2022. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta ilyen dagadt? Csak az egyik lába? Elszíneződött, melegebb tapintatú az érintett végtag? Mert ha újonan keletkezett egyoldali dagadás, az érintett végtag melegebb tapintatú, elszíneződött, az mélyvénás thrombosisra utal, amiből simán lehet halálos tüdőembóliát kapni. Amennyiben régóta dagad, volt korábban műtét a combján/lágyéki régióban, nincs elszíneződve a végtag, akkor semmi ok a pánikra, kompressziós harisnya, láb polcolása (fekve magasabban legyen mint a szív, segíti a vénás visszaáramlást) segíthet.
2022. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Majd válaszolni fogok mindenkinek,köszi szépen! :)
2022. aug. 28. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Orvos!
2022. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ment mindenkinek a zöld pipa ;)

3.Kb egy éve lett rosszul édesapám a semmiből,haverjával dolgozott,semmi baj nem volt,valamit ástak,nem tudom pontosan,ahogy apum felkelt,nagyon megszédült...Kapott elég "sok" kávét+Limonádét,jobban lett,viszont másnap már alig bírt elmenni boltba,pedig nincs messze...Aztán háziorvos,ott kiderült,hogy mitől szédült,200-as volt a vérnyomása...:(

Aztán azt is kiderítették,hogy az agyában van 2 db ping-pong nagyságú daganat...Meg is operálták sikeresen...Amúgy már voltak "előjelei a betegségének" nem nagyon tudott vezetni,mert fájt szinte mindene...Főleg a jobb vagy bal keze..Zsibbadt,minden...


Sajnos kiderült,hogy rosszindulatú rákos,tüdejéről indult,most meg szinte mindenütt szétterjedt...


A jobb combja azért dagad,mert ott is sajnos kialakultak úgynevezett nyirokcsomó gócok(rákos sejtek)


Ne tudjátok meg,mennyire sírtunk,én és az egész család,rengeteg kemot+sugárkezelést kapott,viszont ugye lesoványodott,most már hónapja hála Istennek jobban van,nemrég volt koponya Ct-n,de nincs meg az eredménye még..


Megnéztem a jobb lábát,lábfejét,lefényképeztem,hála Istennek nem mélyvénás trombózisa lett,hanem felületi trombózis...


Amúgy igen,elvolt színeződve,a jobb lába(lábfeje),kicsit pirosas volt,meg eres és dagadt..


Utolsónak,igen,van kompressziós harisnyája,hordja is,csak szegényt nagyon idegesíti ez a lábdagadás...+ nagyon fáj neki néha..


Gyógyszerei,fájdalomcsillapító ragtapasz [link]


[link]


[link] Vacsora után + [link] Étkezés előtt fél órával + [link]


Igen,mikor fekszik,felpóckolja mind a kettő lábát,remélem minden rendben lesz vele,nagyon sokan szeretik,és imádkoznak érte,ennyit szerettem volna leírni.

2022. aug. 28. 10:39
 9/11 A kérdező kommentje:

Van itthon magnézium,kalcium,csak nem tudom,merjek-e adni neki ezekből,nem szeretném,hogyha valami baja lenne...


[link]


[link]

2022. aug. 28. 10:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Kalcium magnézium sajnos nem fog segíteni, nem hiányállapotról van szó. Sajnos így megvan az oka a dagadásnak.
2022. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!