Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szabad kinyomni a viszkető...

Szabad kinyomni a viszkető kiütéseket? Amikor nagyon viszket, kinyomom és jön belőle színtelen víz, és ettől enyhül a viszketés

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
kiütéseket nem szabad nyomkodni, tovább terjeszted a körmöddel a fertőzést.
2010. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kiütést kinyomni? A kiütésben nem szokott semmi kinyomható lenni, legfeljebb a pattanásban, de az meg nem víztiszta. A víztiszta, az a vízhólyag, de az meg nem viszket, hanem fáj. Szóval menjél bőrgyógyászhoz, hogy megtudd, mi az.
2010. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak: nem vízhólyag, viszkető kiütés, és tényleg van benne víz. Lehet hogy nem is volt neked olyanod :)
2010. szept. 25. 11:29
 4/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A te módszered nagyon veszélyes. Egyrészt továbbterjedhet emiatt a fertőzés, másoknak is átadhatod, másrészt a seb felülfertőződik bacikkal, amik kívülről jutnak be.

Ehelyett inkább jegeld, vagy kend be viszketés-elleni krémmel, ha nincs, akkor a fogkrém is használhat. És a türelem is fontos.

2010. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11:30-nak igaza van. Esetleg kipróbálhatod rá a svédcseppes ecsetelést, ha van otthon. Azt fertőtlenít, enyhíti a viszketést, és segít a heg begyógyulásában.
2010. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor abbahagyom. Voltam orvosnál, azt mondta hogy ez bolhacsípés, de szerintem nem biztos, mert egymás után jönnek a kiütések rajtam, és nem csak én szenvedek vele, a férjem is, és a munkatársai között is vannan néhányan, így valami allergiára gondolnék inkább. Szerintetek?
2010. szept. 25. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát egy bolhacsípés nem hólyagos kiütéssel jár, az biztos. Ha csak a családban lenne, gondolnék valamilyen háztartási tisztítószerre, de írod, hogy a férjed munkatársainál is jelentkezik a tünet. Akkor viszont nem okozhatja mosószer, öblítő, mosogató. Az allergia viszont nem fertőző. Nekem nyáron, nagy melegben szokott csak a kezemen előjönni ilyesmi, főleg, ha sokat tömegközlekedem. Akkor sok mindent megfogunk, kapaszkodó stb. és valahogy a melegtől, izzadástól fordul elő. De ez is más lehet. Ha az orvos ennyire mellétippelt, lehet jobban járnál, ha a legközelebbi gyógyszertárban mutatnád meg a kiütésed. Sokszor jobb tanácsot adnak, mint az orvos. Jobbulást!
2010. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom visszanézed e még, de én már másodszor szenvedek ilyesmi kiütésekkel, a bőrdoki nem tudja mi ez, ekcéma krémet ír rá mindig, de ez nem ekcéma, a lányomnak pici kora óta van ekcémája, ez nem az. Apró hólya, ha nagyon megnézed, olyan, mintha lenne benne folyadék. Picit megnyomod, jön is belőle. Jah.és nem ferrtőz, mert nálunk mindig csak nekem van. Először kb.2 hét alatt műlt el, most is remélem eltűnik majd. Mi lehet szerinted?
2011. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!