Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Veszélyben vagyok/lehetek?

Veszélyben vagyok/lehetek?

Figyelt kérdés
Kedd este megcsipett egy darázs. Epret szedtem és pont az ujjamat érte a csípés. Akkor borzasztó fájdalmam volt, zsibbadt az egész karom. Szerdán már csak fájt és égett az ujjam. Mára már feldagadt és nem tudom behajlitani az ujjam. Semmilyen más tünetem nem volt. Nem éreztem magam rosszul vagy nem jelentek meg rajtam kiütések. Veszélyben lehetek hogy mára dagadt el a csípés ilyen nagyon?olyan lett az ujjom mint egy kis kolbász. Jelentkezhet még allergiás reakció?belehalhatok? vagy már nem vészes csak ezzel maradok hogy felvan dagadva, feszít meg viszket.
2022. szept. 8. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már nem jelentkezik allergiás reakció. A darázscsípés akkor is nagyon feldagadhat helyileg, ha nem allergiás rá az ember.

De ha megnyugtat, esetleg hívd fel a háziorvost. Nem vállalom a felelősséget, ha mégis bajod lesz. Csak annyit tudok mondani, hogy nem valószínű.

Borogasd hideggel, tegyél rá ecetet, az semlegesíti a darázs mérget.

2022. szept. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 48 óra nekem csak este telik ki. Azt olvastam hogy még ez idő alatt jelentkezhet de már veszélytelen..
2022. szept. 8. 07:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Az anafilaxiás reakció pár percen belül jelentkezik. Ha baj lenne már rég a kórházban lennél (jobb esetben)
2022. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtatást. Sokat segített ☺️
2022. szept. 8. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!